home  szukajbaza pilotówo firmie...targidokumentye-mail

piza
Włochy, Toskania, Florencja, Bolonia,   firenze_40  
 5-DNIOWA WYCIECZKA LOTNICZA DO TOSKANI - wylot z Krakowa
Pobyt:wycieczka Europa, weekend, incentive,  
Dojazd:samolot,  
Wyżywienie:¶niadanie,  
Zakwaterowanie:hotel,  
   
 
[ oferta do druku ] [ drukuj przelew ]  
 GRYF - 3658475  BEATA - 3233555 JUSTYNA - 3159831

Florencja

Siena

Florencja

Pisa

Piza-mapa

Florencja

5-dniowa wycieczka lotnicza do Toskani  (3 noclegi w hotelu 4* we Florencji, 1 nocleg w Boloni) wylot z Krakowa

Toskańczycy zapewniaj±, że w ich regionie jest wszystko, co we Włoszech najlepsze: najpiękniejsze miasta, najwspanialsze dzieła sztuki, ol¶niewaj±ce krajobrazy, przepyszna kuchnia, wy¶mienite wino. Tu przeprowadzali swoje eksperymenty Leonardo da Vinci i Galileusz, tu tworzyli najwięksi mistrzowie pędzla i dłuta: Giotto, Cimabue, Botticelli, Michał Anioł. Tutaj narodził się sympatyczny kłamczuch Pinokio.

Zapraszamy do odwiedzenia Toskani, poniżej prezentujemy program wycieczki do Toskani z zakwaterowaniem -  3 noclegi w hotelu 4*we Florencji i 1 nocleg w hotelu 3/4* w Bolonii 

1 dzień-PIˇTEK

- Wylot samolotu Ryanair z Krakowa godz: 20:20, przylot ma lotnisko w Pizie 22:25.

propozycje nr 1.
Transfer autobusowy przewoĽnika Teravision do centrum miasta Florencja  < transfery z lotniska/miasta Pisa do Florencji > lub indywidualny przejazd do hotelu we Florencji zarezerwowany w B.P. GRYF, Czas dojazdu ok. 1 godz. (80 km)

propozycja nr 2
Przejazd do centrum miasta Pisa autobusem miejskim - 4 km z lotniska do centrum historycznego w Pizie gdzie znajduje sie min. Krzywa Wieża i katedra, 1 godzinny spacer po centrum turystycznym jest w pełni wystarczaj±ce aby ujrzeć najpiekniejsze zabytki Pizy (¶cisłe centrum historyczne Pizy jest niewielkie) Charekterystyczny biały marmur zabytków na placu pod¶wietlony wieczorw± por± tworzy magiczna atmosferę.

PIZA W podróży po Toskani z pewno¶ci± nie może zabrakn±ć symbolu Toskani – Krzywej Wieży- znajduj±cego się w mie¶cie Piza. Potężna katedra z białego marmuru została zbudowana w 1063 r. w stylu romanizmu pizańskiego. Poza bogat± fasad± ¶wi±tynia wyróżnia się wyj±tkowo pięknym i cennym wyposażeniem wnętrza (m.in. dzieła Michała Anioła). W Pizie koniecznie trzeba zobaczyć Pola Cudów z Krzyw± Wież±, katedr±, baptysterium i dzwonnic± oraz na Piazza dei Cavalieri - główny plac ¶redniowiecznej Pizy.

 - Przejazd do hotelu we Florencji ok 1 godz < transfery z lotniska/miasta Pisa do Florencji >
- wieczorny przyjazd do hotelu Together Inn **** we Florencji, zakwaterowanie

--------------------------------------------------------------------------------------------------------

Zakwaterowanie: Hotel **** Together Inn we Florencji – nowoczesny hotel o bardzo wysokim standardzie, położony we wschodniej czę¶ci Florencji, w dzielnicy bagno a Ripoli. . Ciekawa  nowoczesna architektura, elegenacki design oraz dbało¶ć o każdy szczegół to tylko niektóre z zalet hotelu. Obiekt posiada również zaplecze fitness i welness, min: piękny pod¶wietlany basen zewnętrzny z hydromasażem, sauna, solarium, oraz siłownia, centrum odnowy biologicznej z masażami. Hotel posiada piękny ogród w klimacie ¶ródziemnomorskim z min. drzewami oliwnymi. Restauracja hotelowa serwuje wspaniale włoskie posiłki, restauracja znana jest również z wy¶mienitych toskańskich win. Na terenie hotelu duża, bardzo dobrze wyposażona sala konferencyjna, mog±ca pomie¶cić nawet 230 osób.

                 < Hotel **** Together Inn>

------------------------------------------------------------------------------------------------------

2-dzień SOBOTA

 nasza propozycja - Zwiedzanie Florencji
Florencja uważana z najpiękniejsze miasto we Włoszech. Florencja nie jest miastem z zabytkami, to miasto-zabytek, któremu nie oprze się najwybredniejszy wielbiciel sztuki.
Zwiedzanie miasta Medyceuszy i stolicy Toskanii:
- ko¶ciół franciszkański Santa Croce z cenotafem Dantego, grobowcami Michała Anioła, Galileusza, Machiavellego, Gioachina Rossiniego
- spacer przez dzielnicę Dantego do religijnego serca miasta z baptysterium, do którego prowadz± słynne "rajskie drzwi" Ghibertiego, katedry z olbrzymi± kopuł± Brunelleschiego oraz dzwonnicy Giotta.
- Spacer z Piazza Signoria na Ponte Vecchio - most złotników.
- Wizyta w renesansowym Palazzo Pitti i przyległych ogrodach Boboli (13 euro)

3-dzień NIEDZIELA

 nasza propozycja - wycieczka do ¶redniowiecznego miasta Siena

< Transport publiczny z Florencji Do Sieny> Siena jest doskonałym miejscem, by odetchn±ć po tłumach Florencji. Atrakcj± okolonego ¶redniowiecznymi murami miasta jest jego architektoniczne piękno - majestatyczny gotycki zespół, którym można się zachwycać, nie wchodz±c do żadnego muzeum. Fizyczne i duchowe centrum Sieny, wielki plac w kształcie muszli, il Campo, to najbardziej zachwycaj±cy ze wszystkich włoskich placów. Odbywa się tu Palio, pasjonuj±cy wy¶cig, podczas którego jeĽdĽcy dosiadaj± koni na oklep.
Katedra oraz Palazzo Pubblico prezentuj± najczystsze przykłady włoskiej architektury gotyckiej. Najlepsze obrazy zgromadzono w Museo Civico i Pinacoteca Nazionale. Wybitne gotyckie dzieło, Majestat Duccia, eksponowane jest w ¶wietnym Museo dell’Opera del Duomo. Więcej fresków wypełnia westybule Santa Maria della Scala, który przez ponad 900 lat pełnił funkcję szpitala miejskiego, a obecnie jest najważniejszym salonem wystawowym w Sienie.
Przez około 100 lat, od XII do XIII w., Siena zaliczała się do najważniejszych miast w Europie. Rozmiarami dorównywała Paryżowi.

dzień 4 - PONIEDZIAŁEK
- wykwaterowanie z hotelu we Florencj do godz 11:00
- przejazd do miasta Bolonia - (130 km) < Propozycje transportu z Florencji Do Boloni>- zakwaterowanie w hotelu *** w Bolonii, czas wolny

BOLONIA - stolicy regionu Emilia-Romania, miasta arkad i krużganków. Zwiedzanie zabytkowego centrum: Piazza Maggiore, Piazza del Nettuno z fontann± Neptuna i pałacami, bazylika San Petronio, katedra San Pietro, Piazza di Ravegnata ze słynnymi wieżami.
Ko¶ciół San Petronio - Niedokończona ¶wi±tynia, któr± zaczęto budować pod koniec XIV wieku jest obecnie jedn± z najpiękniejszych ceglanych budowli gotyckich we Włoszech. Według oryginalnego projektu, którego makiet± można podziwiać we wnętrzu ko¶cioła, miał być on większy od Bazyliki ¶w. Piotra w Rzymie.
Najbardziej niezwykłym z ponad 200 ko¶ciołów Bolonii jest z pewno¶ci± bazylika Santo Stefano, wzniesiona na ruinach pogańskiej ¶wi±tyni. To wspaniały kompleks siedmiu ¶wi±tyń, który powstawał od V wieku. Do dzisiejszych czasów przetrwały cztery z nich. Do najciekawszej z nich, wielok±tnej San Sepolcro, wchodzi się przez ko¶ciół Crocifisso. Ten niezwykle atrakcyjny kompleks usytuowany jest na szerokim placu, w miejscu, gdzie ł±czy się kilka w±skich, zwieńczonych portykami uliczek. Na dziedzińcu stoi misa, w której miał umyć ręce Piłat po skazaniu Chrystusa. Można st±d przej¶ć do Santi Vitale e Agricola, najstarszego ko¶cioła w Bolonii, wybudowanego z fragmentów ruin rzymskich w V w. Palazzo Re Enzo, słynie z tego, że po bitwie pod Fossalt± w 1249 r. stronnicy papiescy 20 lat więzili króla Sycylii, Enzo. Fasada pałacu Enzo  jest dziełem kontrowersyjnego architekta - Alfonsa Rubbianiego, który w pierwszej połowie XX w. odrestaurował wiele ¶redniowiecznych budowli w Bolonii. Pałac stoi przy jednym z dwóch najważniejszych miejsc Bolonii czyli placu Piazza del Nettuno, na którego ¶rodku stoi symbol miasta - wykonana w 1566 r. fontanna Neptuna. Palazzo dei Notai to bardzo bogato zdobiony XIV-wieczny budynek, który stoi nieopodal ko¶cioła San Petronio. Upamiętnia on bolońskich prawników, tworz±cych w ¶redniowieczu podstawy współczesnego prawa europejskiego

dzień 5 - WTOREK
- wykwaterowaie z hotelu 3/4* w Boloni, transport na lotnisko  < Propozycje transportu z Boloni na lotnisko G.Marconi w Boloni>
 - Wylot samolotu Rynair z Bolonii: 14:25, przylot do Krakowa: 16:20

-------------------------------------------------------------------------------

cena pakietu wynosi: około150 €

Uwagi:
- Oferta kierowana jest dla klientów indywidualnych, podane informacje s± tylko propozycj± spędzenie czasu, B.P.Gryf nie ponosi odowiedzialno¶ci za zmianę w rozkładzie  i cen lotów/transportu oraz ewentualnych opóĽnień/anulacji.
- Podany program podkładany jest pod aktualna siatke poł±czeń lini lotniczej Ryanair - Kraków -Pisa, Bolonia - Kraków  www.ryanair.com (cena biletu w 2 strony juz od 200 zł)
- Możliwa organizacja wykazdu grupy z opiek± pilota, polskiego przewodnika z przelotem i transferami na zamowienie

cena zawiera:
- 3 noce w hotelu 4* w  Florencji ze ¶niadaniem (na obrzeżach)  zakwaterowanie w pokoju dwu-osobowym
- ubezpieczenie KL/NNW, bagaż

cena nie zawiera:
- biletów lotniczych (możliwo¶c rezerwacji przez B.P. Gryf- cena juz od 200 zł w dwie strony)
- transferów (mozliwo¶ć rezerwacji transferów prywatnych - info w zał±czniku)   


home  szukajbaza pilotówo firmie...targidokumentye-mail
© HSI