Biuro organizuje wyjazdy turystyczne & wyjątkowe eventy od 1994 r.
   Dbamy o jakość, bo ilość przychodzi każdego roku jak w turystyce i gospodarce.

 

32 206 96 05

32 253 05 37
pon-pt: 9-17, sob: 10-13
 
Oferty dnia
 
 
BP Gryf adres centrum miasta

   Katowice ul. Opolska 17,
   tel. 32 206 9605, 32 253 0537
   telefon kom. 509 377 825
   kontakty i zobacz dojazd

 
Wakacje wyloty z Niemiec
blog.gryftravel.pl
 
 

Rugby wyjazdy na atrakcyjne mecze

Rugby wyjazdy na mecz piłkarski rozgrywany owalną piłką przez dwie drużyny po 15 zawodników (w rozgrywkach unii rugby) lub 13 zawodników (w rozgrywkach ligi rugby). Zarówno związek rugby, jak i rugby mają swoje początki w stylu futbolu rozgrywanego w Rugby School w Anglii (nazwa szkoły Rugby). Tradycja tego sportu piłkarskiego - rugby zaczęła się w 1823 roku kiedy William Webb Ellis, uczeń Rugby School, sprzeciwił się konwencjom , że piłka może być tylko kopnięta, podniósł piłkę i biegał z nią w grze. Tak powstała z piłki nożnej, nowa dyscyplina piłkarska dla dżentelmenów - rugby. Może trochę legendy i trochę prawdy, brak dowodów?


 
W Polsce rugby nie ma za dużo zwolenników i tradycji, ale w wielu krajach na świecie jest to niezwykle popularna dyscyplina sportu dla dżentelmenów i też dla pań! W rugby grają drużyny kobiece na bardzo dobrym poziomie, w Polsce warto to zmienić to dobra szoła z zasadami dla dyscypliny i przestrzegania prawa i  regulaminu. Chcemy zainteresować polskich turystów i fanów, oferty BP Gryf. 
Podstawa gry została dobrze ugruntowana na początku XX wieku, mniej więcej w tym samym czasie, gdy wymyślono mity fundamentalne dla baseballu i futbolu australijskiego. Chociaż wiadomo, że Webb Ellis był wówczas uczniem szkoły rugby, nie ma bezpośrednich dowodów na to, że miało miejsce to wydarzenie, chociaż zostało przytoczone przez Old Rugbeian Society w raporcie z 1897 roku na temat początków gry. Niemniej jednak szkoła rugby, której nazwa została nadana temu sportowi, miała zasadnicze znaczenie w rozwoju futbolu rugby, a pierwsze zasady gry zostały ustanowione w 1845 roku.


 
Rugby jest popularnym sportem dla dżentelmenów! w wielu krajach świata, a kluby i drużyny narodowe znajdują się w tak różnorodnych miejscach jak Japonia, Wybrzeże Kości Słoniowej, Gruzja, Urugwaj i Hiszpania. Rugby wśród kobiet jest jednym z najszybciej rozwijających się sportów na świecie. Na przełomie XXI wieku Międzynarodowa Rada Rugby (IRB; założona w 1886 r. Jako Międzynarodowa Rada Rugby), z siedzibą w Dublinie, posiada ponad 100 stowarzyszonych związków narodowych. Na TOP najwyższym poziomie dyscypliny sportu rugby ciągle dominują tradycyjne potęgi; Australia, Anglia, Francja, Irlandia, Nowa Zelandia, Szkocja, Afryka Południowa i Walia.


 
Warto zobaczyć na żywo dobry mecz w rugby, aby zrozumieć dlaczego ten sport nazywanym dla dżentelmenów posiada tak dużą widownię. Niezwykle emocjonująca dyscyplina, tworzy doskonałe widowisko z bardzo dużą widownią na świecie.

Z powodzeniem występują, grają PANIE, naturalnie osobne drużyny kobiece! fani sportu oblegają też takie mecze. Dzieci mają swoje drużyny i mecze, które wciągają do tej dżentelmeńskiej dyscypliny ucząc odpowiednich zachowań. To trzeba zobaczyć, aby zrozumieć, jak wszystko inne.

 
BP Gryf proponuje wyjazdy na wybrane mecze rugby, w ciekawych miejscach i terminach, połączone z dodatkowymi atrakcjami kulturalnymi, zwiedzanie atrakcyjnych miast. Jeżeli trzeba więcej wrażeń łączymy wyjazd z innymi wydarzeniami, Zapraszamy.Przykładowe pakiety z biletem na mecze, Turnieje SZEŚĆ NARODÓW (six nations): 
 
WALIA - WŁOCHY. / 01/02/2020, Millennium Stadium - Rugby, Cardiff
Cena od 350 €: 2 noce (31.01-02 / 02) w hotelu Holiday Inn lub podobnym hotelu 3 * z zakwaterowaniem w pokoju dwuosobowym ze śniadaniem.
 
FRANCJA - WŁOCHY / 09/02/2020, Stade de France - Rugby, Paryż
  1 nocleg w hotelu 3 * z zakwaterowaniem w pokoju dwuosobowym ze śniadaniem.
 
WŁOCHY - SZKOCJA, 22 lutego 2020 r., Rzym, Stadio Olimpico
Cena od 110 €: 1 nocleg w hotelu 3 * w Rzymie w pokoju dwuosobowym ze śniadaniem.
 
 
WŁOCHY - ANGLIA, 14 marca 2020 r., Rzym, Stadio Olimpico
Cena od 110 €: 1 nocleg w hotelu 3 * w Rzymie w pokoju dwuosobowym ze śniadaniem.
 
IRLANDIA - WŁOCHY / 07/03/2020, Aviva Stadium, Dublin
Cena od 310 €:  2 noce (06-08 / 03) w Dublin Skylon Hotel 3 * z zakwaterowaniem w pokoju dwuosobowym ze śniadaniem.Różne formy futbolu istnieją od wieków w Wielkiej Brytanii, mecze piłki nożnej mogły być rozgrywane już za czasów rzymskiej okupacji wyspy w I wieku pne. W XIV i XV wieku n.e. kiedy mecze piłki nożnej Shrove Tuesday stały się coroczną tradycją lokalnych społeczności, a wiele z tych gier trwało aż do XIX wieku. Dwie wersje ludowego futbolu stopniowo zyskały przychylność angielskich publicznych szkół, gdzie zostały zmodyfikowane i przystosowane do jednej z dwóch form: gry w drybling ze stopami - piłka nożna, które były promowane w Eton and Harrow, oraz w grze manipulacyjnej preferowanej przez rugby, Marlborough i Cheltenham.

Turnieje Sześciu Narodów (six nations), co to jest?
Mistrzostwa Sześciu Narodów znane jako Guinness Six Nations (Guinness ze względów sponsoringowych) to coroczne międzynarodowe zawody związków rugby pomiędzy drużynami Anglii, Francji, Irlandii, Włoch, Szkocji i Walii, sześć najwyżej ocenianych drużyn w Europie, obecni mistrzowie to Walia, która wygrała turniej 2019.
 
The Six Nations jest następcą Home Nations Championship (1883–1909 i 1932–39), rozgrywanym między drużynami z Anglii, Irlandii, Szkocji i Walii. Pierwszy międzynarodowy turniej związkowym rugby. Po dodaniu Francji był Mistrzostwami Pięciu Narodów (1910–31 i 1947–99), które z kolei przekształciły się w Mistrzostwa Sześciu Narodów z dodatkiem Włoch.
 
Walia ma ogólny rekord, z 39 zwycięstwami (27 wprost i 12 wspólnie). Anglia 38 zwycięstw (10 wspólnych zwycięstw), Anglia ma rekord z całkowitymi 28 zwycięstwami. Od ery Sześciu Narodów rozpoczętej w 2000 roku, tylko Włochy i Szkocja nie zdobyły tytułu Sześciu Narodów, chociaż Szkocja była ostatnim zwycięzcą Pięciu Narodów.

Mistrzostwa Świata w Rugby panowie, uczestniczy 20 drużyn:
2011 w Nowej Zelandii, zwycięzca Nowa Zelandia
2015 w Anglii, zwycięzca Nowa Zelandia
2019 w Japonii, zwycięzca Południowa Afryka
W dotychczasowej historii Pucharu świata na podium oficjalnie stawało w sumie 7 drużyn. Liderem klasyfikacji jest Nowa Zelandia, która zdobyła złote medale mistrzostw 3 razy.
 
Kolejna finałowa impreza Pucharu Świata odbędzie się w 2023 roku we Francji. Warto przewidzieć wyjazd ze zwiedzaniem pięknych miejsc, miast i dobej kuchni z winem.

Mistrzostwa Świata w Rugby PANIE, uczestniczy 12 drużyn:
2014 we Francji, zwycięzca Anglia
2017 w Irlandii, zwycięzca Nowa Zelandia
2021 w Nowa Zelandia, ...
 

 

 
Komunikat 2021 na start

Komunikat, informujemy, COVID-19 oraz urzędowe obostrzenia od połowy marca 2020, wprowadziły nam zmiany w funkcjonowaniu firm
i życia. Aktualnie pełnimy dyżury od pn-pt w godzinach 09:00 do 17:00. Mamy marzec 2021 roku, funkcjonujemy. Prosimy dzwonić i pisać
na e-maile. Za utrudnienia przepraszamy, BP GRYF / tel. awaryjny 509 377 825.

Na lato 2021 wyjazdy, bezpieczne


Wyjazdy na letnie wakacje 2021. Zapraszamy do kontaktów BP Gryf, wiele trzeba będzie aranżować indywidualnie, mamy w tym doświadczenie. Wyjazdy szyte na miarę.

 
Kiedy pojedziemy na dobry mecz! w 2021 roku.
Jedziemy na mecze piłkarskie z biletami.
Dobre pytanie kiedy? będą mecze w 2021 roku. Ligi europejskie i udział kibiców w ograniczonej ilości, czekamy na dobre wieści!
 
Wyjazdy na mecze piłkarskie EUROPA i kluby z biletem. Powoli wracamy, nowy sezon 2020-21
 
 
 
 
 
 
 
Włochy lato - losowo wybrane oferty, regiony i hotele przy plaży. DOSTĘPNE już po covid-19
 
 
 • La Meridiana

  Apartamenty dla 4 osób w Lignano, 50 m od morza i 200 m od centrum miasta.
 • Villa Elisabeth

  Apartamentach dla 3-7 osób, ok. 850 m od plaży, basen
 • Puerto do Sol

  Apartamenty dla 3-5 osób ok. 150 m od plaży. Apartamenty z tarasem
 • Apartamenty Roulette

  Różne lokalizacje ze świetnymi położeniami w odległości ok. 50-300 m od wyciągów narciarskich.
 •  
 • Apartamenty Casa Rosalba

  Apartamenty blisko centrum miasta i wyciągów.
 • Hotel Margherita

  Świetne położenie we wschodniej części Livigno, 35 km od Bormio.
 • Residence Park

  Apartamenty dla 3 osób, 350 m od morza i niedaleko od centrum Lignano Sabbiadoro.
 •  
 
 
 
 
Covid-19 a turystyka lato 2021
Dobrze wiedzieć, opinie, uwagi i bieżące statystyki.

Wyjazdy na LATO 2021 bez problemów mogą być z "paszportem covidowym" szczepimy się !!!
 
 
Kostiumy, sprzęt plażowy i sportowy na lato.
Dobry sklep otwarty, zapraszamy BP Gryf, będą promocje jak ruszy turystyka, liczymy na naszych klientów.