Biuro organizuje wyjazdy turystyczne & wyjątkowe eventy od 1994 r.
   Dbamy o jakość, bo ilość przychodzi każdego roku jak w turystyce i gospodarce.

 

32 206 96 05

32 253 05 37
pon-pt: 9-17, sob: 10-13
 
Oferty dnia
 
 
BP Gryf adres centrum miasta

   Katowice ul. Opolska 17,
   tel. 32 206 9605, 32 253 0537
   telefon kom. 509 377 825
   kontakty i zobacz dojazd

 
Wakacje wyloty z Niemiec
blog.gryftravel.pl
 
 

Słowacja warunki narciarskie, pogoda. Wysokie Tatry i Chopok.

Słowacja warunki narciarskie i bieżąca pogoda. Wysokie Tatry i Chopok. Porównaj możliwości i decyduj. Aktualizowane prognozy, na bieżąco ostatnie 6 dni. Zaprasza BP Gryf. Poniżej prezentujemy na bieżąco sytuacje i przyrosty zachorować na covid-19. Bardzo małe przypadki w regionach górskich, narciarskich.

Na narty do Słowacji dobre oferty.


Słowacja radzi sobie doskonale z Koronawirus, COVID-19 na Słowacji w liczbach. 
Zobacz dzienne przyrosty: 
- zobacz Poprad dla Wysokie Tatry dzienne przyrosty,
- zobacz Liptovsky Mikulaś dla Jasna - Chopok, dzienne przyrosty,

7 629 to całkowita liczba przypadków potwierdzonych laboratoryjnie od początku i na dzień 24 wrzesień 2020, dotyczy całego kraju! W regionach górskich, narciarskich sytuacja wygląda bardzo przyzwoicie!Zobacz naszą prezentacje BP Gryf inne tereny, kraje narciarskie gdzie mamy propozycje wyjazdów na narty [ artykuł ]

 

Wysokie Tatry Tatrzańska Łomnica pogoda.

Ośrodek narciarski Tatranská Lomnica Wysokość: 2634 - 888 m n.p.m.
Ośrodek w Tatrach Wysokich o przewyższeniu do 1308 m oferuje 12 tras zjazdowych o łącznej długości do 12 km zarówno dla początkujących, jak i zaawansowanych narciarzy. Dla początkujących najlepsze stoki (Start i Buková hora) znajdują się w pobliżu parkingu, w środkowej części ośrodka (część Čučoriedky i Skalnaté Pleso) znajdują się stoki dla średnio zaawansowanych narciarzy oraz pod Łomnickim štítem, Łomnicka przełęcz na wysokości do 2190 m n.p.m. narciarze.
 
Najnowocześniejsze wyciągi krzesełkowe i gondolowe oraz rozbudowane stoki gwarantują wspaniałe wrażenia w tym na top klasy 6,5-kilometrowym stoku o szerokości do 60m. Nowa 15-osobowa gondola na trasie Štart - Skalnaté Pleso spełnia wymagania najnowocześniejszego poziomu technicznego. Pokonuje przewyższenie 597 m, ilość kabin 37, czas jazdy 7 min. a przepustowość 2400 osób / h. Na Audi ski arena, torze slalomowym z zegarem, można poczuć się jak zawodnik na własnej skórze i zmierzyć czas jazdy. Nowoczesny system naśnieżania ośrodka gwarantuje, że na terenie ośrodka nie będzie śniegu. 
 
Dla narciarzy biegowych dostępne są również trasy do narciarstwa biegowego. Jednak warunki dla narciarzy biegowych zależą od ilości śniegu, ponieważ sztuczny śnieg jest dostępny tylko na stokach.
 
Na terenie ośrodka znajduje się dziecięcy park rozrywki Maxiland, gdzie najmłodsi goście mogą skorzystać ze wzgórza zabawy i animacji z maskotkami Dorą, wilkiem Edy i misiem Medym, tańczyć i rywalizować, szkółka narciarska i przedszkole, serwis narciarski z wypożyczalnią nart i snowboardów, przechowalnia, sklep sportowy, szkoła narciarska i snowboardowa, bufety fast food, restauracja. Parking przy ośrodku jest bezpłatny.
 
Bezpośrednio na Łomnickim štície znajduje się panoramiczny chodnik z tarasem, kawiarnią, a nawet można przenocować w apartamencie 4-osobowym, na zamówienie BP Gryf.
 
Ośrodek narciarski Tatrzańska Łomnica jest najwyższym ośrodkiem narciarskim na Słowacji, oferującym największe przewyższenia, a także najdłuższą trasę na Słowacji, a z pewnością ponadstandardowe warunki dla narciarzy wszelkiego rodzaju. 


Tatrzańska Łomnica - Stary Smokowiec - Szczyrbskie Jezioro to praktycznie jeden obszar narciarki. Oferyje duże możliwości jazdy na nartach, wiele stoków i co lubimy nie ma kolejek, bo duża przepustowość wyciągów.
 

 

Wysokie Tatry Szczyrbskie Jezioro warunki narciarskie.
Szczyrbskie Jezioro - Štrbské Pleso,  wysokość: 1360-1825 m nad poziomem morza.
 
Najwyżej położona miejscowość w Tatrach Wysokich oferuje świetne warunki do uprawiania narciarstwa zjazdowego i biegowego. Dla narciarzy na południowych stokach Prednego Soliska znajduje się prawie 9 km łatwych i średnio-trudnych tras z możliwością sztucznego naśnieżania technicznego, 6 wyciągów i kolejek linowych. Należą do nich trasy:  Solisko,  Esíčko,  Interski, Medvedia kopa, Tourist - Medvedia kopa, Furkotka - Pepojka Medvedia kopa Furkotka.,  
Tereny narciarskie dla dzieci z przenośnikami taśmowymi Maxiland I. i Maxiland II.  Tor do snowtubing.
 
Górna stacja 6-osobowej kolejki linowej znajduje się tuż obok chaty w Solisku, ma przepustowość 1200 osób / godzinę, przewyższenie 274 m i długość 1122 m. Oferujemy również jazdę na nartach wieczornych oraz wczesnym rankiem, tzw Fresh Track.
 
W śnieżnym terenie, w którym dominuje para mostów narciarskich, znajduje się stadion biegowy dla narciarzy biegowych, który jest punktem startowym i końcowym zadbanych tras biegowych. 8 tras biegowych od 1,4 do 5 km, wysokiej jakości usługi i serwis docenią nie tylko okazjonalni narciarze, ale również zawodowo uprawiający sport. Dzięki sztucznemu naśnieżaniu stadion oraz tory do 2,5 km mogą być wykorzystywane przez cały sezon zimowy. Kompleks jest otwarty od godziny 9:00. do 18:00 w tym wieczorne narciarstwo biegowe, gdy można skorzystać z torów na stadionie i toru sprinterskiego.
Dzięki homologacji z certyfikatem FIS tory są regularnie miejscem ważnych wydarzeń sportowych!
 
Oprócz jakościowych stoków i tras biegowych okolica Szczyrbskiego Jeziora oferuje również wysoki standard usług - wypożyczalnia nart i snowboardów, serwis nart, szkółki narciarskie. Godna polecenia restauracja Bivac z tarasem oraz widok na stoki i Krywań, znajdujący się tuż nad górną stacją krzesełka Solisko Expres.
 
Obszar narciarski ma doskonałą dostępność pociągiem, autobusem lub samochodem. Samochód można zaparkować na 5 oficjalnych płatnych parkingach. W obrębie Szczyrbskiego Jeziora działa transport lokalny, autobus dla narciarzy na trasie Szczyrbskiego Jeziora (parking centralny) - ośrodek narciarski.


Dolina Demianowska - Jasna - Chopok, aktualna pogoda.

Dobre oferty narciarskie na ChopokOśrodek narciarski Jasná - Niskie Tatry Wysokość: 934 - 2004 mnm
Największy ośrodek narciarski na Słowacji w Jasnej, ośrodek narciarski z doskonałymi warunkami do uprawiania sportów zimowych, oferuje nieskończone możliwości aktywności, rozrywki i aktywnego wypoczynku. Dominantą ośrodka jest szczyt Chopok, na który można dostać się najnowocześniejszymi kolejkami linowymi Funitel lub 15-osobowymi kolejkami linowymi. Ośrodek oferuje po północnej i południowej stronie Chopoka ponad 50 km doskonale przygotowanych tras zjazdowych o różnym stopniu trudności, odpowiednich dla osób w każdym wieku i do organizacji wyścigów na światowym poziomie, z czego 5 km tras narciarskich łączących poszczególne miejsca Chopoka.
 
W Jasnej funkcjonuje łącznie 27 wyciągów, w tym 5 wyciągów gondolowych, 8 wyciągów krzesełkowych i 14 wyciągów narciarskich, z których 11 jest przystosowanych dla dzieci, o przepustowości ponad 28 439 osób na godzinę. System naśnieżania o długości ponad 36 km daje gwarancję śniegu aż do wiosennych miesięcy. Sezon zimowy trwa zwykle od początku grudnia do końca kwietnia. Miłośnicy dzikiej jazdy i adrenaliny będą się dobrze bawić w wielu strefach freeride'u oraz w DCsnow Park. 
Wieczorem jazda na nartach w Jasnej na oświetlonym stoku narciarskim na Białej Púti. 
 
Po obu stronach Chopoka znajdują się restauracja, bufety, wypożyczalnia sprzętu sportowego oraz serwis narciarski. Parking jest możliwy na parkingu od strony południowej i północnej. Od północnej strony Liptowskiego Mikulasza polecamy skorzystać z parkingu dorzecznego w Lúčkach, a kolejka linowa prowadzi bezpośrednio z parkingu na stok narciarski. Od południowej strony Brezna otwarto parking przy wyjściu ze stoków narciarskich na Krupovej.
 


 

Komunikat z dnia 01-10-2020 r.: od 1 października Słowacja, w celu ograniczenia liczby nowych zakażeń koronawirusem, wprowadza 45-dniowy stan nadzwyczajny.
Co to oznacza dla polskich turystów, którzy w najbliższych dniach planują odwiedzić Słowację?
Ruch na granicy polsko-słowackiej odbywa się bez żadnych ograniczeń. Polska pozostaje dla Słowacji krajem bezpiecznym. Przy przekroczeniu granicy nie jest wymagane pokazywanie testu na COVID-19, a po powrocie do Polski nie obowiązuje kwarantanna.
Na Słowacji od 01.10.2020 obowiązywać będzie:
- noszenie maseczek w pomieszczeniach zamkniętych (sklepy, restauracje, hotele, komunikacja publiczna, 
- maseczki będą obowiązkowe również na świeżym powietrzu (nie dotyczy to osób mieszkających razem w jednym gospodarstwie domowym oraz gdy w odległości 2 metrów nie ma innych osób);
- imprezy masowe ograniczone będą do 50 osób. Dotyczyć to będzie wszystkich wydarzeń kulturalnych, sportowych, rodzinnych i religijnych;
- lokale gastronomiczne będą mogły być czynne w godzinach od 6:00 do 22:00;
- w sklepach obowiązywać będzie zasada 10m² na 1 klienta.


 

 
Komunikat BP Gryf funkcjonowanie biura

 Informujemy, COVID-19 oraz urzędowe obostrzenia od połowy marca 2020, wprowadziły nam zmiany w funkcjonowaniu firm i życia. Pełnimy dyżury od pn-pt w godzinach 10:00 do 14:00. Mamy styczeń 2021 roku, funkcjonujemy. Prosimy pisać na e-maile. Za utrudnienia przepraszamy, BP GRYF / tel. awaryjny 509 377 825.

Wyjazdy narciarskie, bezpieczne już po VOVID-19


Zima i wyjazdy narciarskie to nasza dobra oferta od wielu lat! Aktualizujemy cenniki na zimowy sezon 2021.
Włochy i Austria, ciągłe zmiany związane z covid-19. [ zobacz dobry artykułZapraszamy do kontaktów BP Gryf.
Nasz dedykowany BLOG , dobre informacje. Facebook dla narciarzy zobacz [ zobacz info

 
ZIMA wyjazdy na narty i po zdrowie, baseny termalne, blisko Polski, dobre oferty.
Wyjazdy na narty oraz baseny termalne dobre opcje na LATO i zimę dla narciarzy
 
 
 
Kiedy pojedziemy na dobry mecz! w 2021 roku.
Jedziemy na mecze piłkarskie z biletami.
Dobre pytanie kiedy? będą mecze w 2021 roku. Ligi europejskie i udział kibiców w ograniczonej ilości, czekamy na dobre wieści!
 
Wyjazdy na mecze piłkarskie EUROPA i kluby z biletem. Powoli wracamy, nowy sezon 2020-21
 
 
 
 
 
 
 
Covid-19 a turystyka, opinie, statystyki i wyjazdy na narty w sezonie 2020-21 roku.
Dobrze wiedzieć, opinie, uwagi i bieżące statystyki.
Trudno być ciągle poprawnym widząc nieracjonalne, nieadekwatne, nielogiczne decyzje?
Dla narciarzy analiza regionów narciarskich, online pod kontem covid-19. Zobacz dobre informacje.
 
Włochy zima narty losowe oferty z wybranych obszarów narciarskich 2020-21 już jest w uzupełniamy!
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Słowacja na narty to dobre rozwiązanie, blisko, tanio i bezpiecznie. Dobre warunki narciarskie.
Dobre warunki narciarskie i niskie ceny.
Dlaczego warto pojechać na narty w sezonie 2020 - 21 na Słowacje? [ zobacz oferty ] najtańsza na rynku.