Biuro organizuje wyjazdy turystyczne & wyjątkowe eventy od 1994 r.
   Dbamy o jakość, bo ilość przychodzi każdego roku jak w turystyce i gospodarce.

 

32 206 96 05

32 253 05 37
pon-pt: 9-17, sob: 10-13
 
Oferty dnia
 
 
BP Gryf adres centrum miasta

   Katowice ul. Opolska 17,
   tel. 32 206 9605, 32 253 0537
   telefon kom. 509 377 825
   kontakty i zobacz dojazd

 
Komunikaty BP Gryf
Wakacje wyloty z Niemiec
blog.gryftravel.pl
 
 
Kraków na weekend

Kraków na weekend

Kraków na weekend, trzeba zobaczyć koniecznie i warto wracać.
 
Kraków < Cracow >

Kraków na weekend

Dlaczego do Krakowa? miasto owinięte historią i legendą w którym czas płynie inaczej, bo wolniej i gdzie każdy tutaj spędzony dzień staje się chwilą historii. Przez wieki Kraków był stolicą Polski i siedzibą Królów Polski. Przyciągnął wielkich uczonych i artystów z całej Europy. To ich talentom i wyobraźni Królów musimy podziękować dzisiaj. Mamy bogate dziedzictwo miasta i piękne zabytki historyczne, unikalną architekturę, największy rynek starego miasta w Europie. Kraków jest dzisiaj światową atrakcją turystyczną w cat. "must to see"

Janusz Korczak napisał: „Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat”. Przywieźcie Państwo dzieci do Krakowa, a uśmiech będzie gwarantowany, pojawi się u wszystkich!
Cytat  autora wiemy wszyscy z jaką tragiczną historią zapisał się w NASZEJ pamięci! W wizji Korczaka było życie, troska o dzieci i coś co trudno nam teraz nazwać, bo nikt z nas tego nie przeżył i nie akceptuje! Korczak w literature, wiele razy pisał przekazy, do dzisiaj też chyba tego nie POJMUJEMY, albo rachujemy inaczej?

Dobre opcje na wyjazdy do Krakowa, zwiedzania i liczne wydarzenia!

 

Zwiedzanie starego miasta Krakowa można rozpocząć z kilku miejsc położonych bezpośrednio przy Plantach, jest ich wiele. Planty  w Krakowie to park miejski otaczający stare miasto, założony w latach 1822-1830 r., o powierzchni 21 ha i długości 4 km.

Nasze BP Gryf propozycje i opcje na udany weekend w Krakowie.
Zwiedzaj z nami piękne polskie miasto Kraków w profesjonalny sposób, jakbyś był częścią grupy. Zachowujemy obecnie dystans społeczny, ale również swobodę i autonomię "samotnego wilka". Nasz przewodnik przekaże Tobie dużo wiedzy, emocji i miejscowych legend w połączeniu z bezpieczeństwem podróżowania własnym pojazdem lub dojazd transportem na zamówienie. Do Krakowa można przyjechać na każdy weekend, doskonały prezent na każdą okazję.

Samo zwiedzanie Krakowa dla rodzin z dziećmi; 3h z przewodnikiem pieszo, wejściówki do Katedry na Wawelu i do Ogrodu Botanicznego), dla grupy 12 osób, 3 - 4 rodziny, większe grupy rodzin, będzie jeszcze taniej;
koszt dla 4 osób rodziny (2+2 dz.) to: 220 zł rodzina
koszt dla 3 osób rodziny (2+1 dz.) to: 168 zł rodzina
koszt dla 3 osób rodziny (1+2 dz.) to: 168 zł rodzina
Dla pojedynczych od 2 osób jest możliwa opcja, na zapytanie, nieznaczna zwyżka cen. W/w ceny są netto, bez narzutów, dlaczego? o tym poniżej.

Ceny i opcje tylko w pakiecie, a mamy dużo więcej do zaoferowania.

A) opcja na weekend pt-nd 3 dni i dwa noclegi

Pakiet na zwiedzanie Krakowa, przy udziale 2 osób, cena od osoby 200 zł zawiera:
Przewodnik po Krakowie 4h w tym wejścia; Katedra Wawelska, Dzwonu Zygmunta, Grobów Królewskich oraz Muzeum Katedralnego i Ogród Botaniczny. Zwiedzanie takiego miasta jak Kraków bez lokalnego przewodnika jest dużo uboższe. Warto zamówić przewodnika, jest to istotny koszt, dlatego korzystniej jest planować wyjazd w małej towarzyskiej grupie (ceny powyżej).
 
Zakwaterowanie w hotelu 3* centrum, stare miasto lub bliska okolica to koszt ok. 640 zł dla 2 osób ze śniadaniami, 2 noclegi, decyduje termin wykupienia. Proponujemy nasze ceny B2B, bez narzutów. Można sprawdzić gdziekolwiek, zawsze będzie taniej u nas (dlaczego? informacja poniżej). Naturalnie mogą Państwo próbować samodzielnych rezerwacji i płatności, my oferujemy wygodną obsługę. Możliwość zamówienia apartamentów z kuchnią w centrum lub hoteli 4* - 5*. Co jeszcze można zrobić dla pomniejszenia kosztów zakwaterowania, to hotel w Krakowie z dojazdem do centrum.
 
Dochodzi jedynie koszt naszej pracy, obsługi, rezerwacji i płatności, to min. 60 zł przy 2 osobach do 200 zł przy np. 10 osobach. Koszty też są związane z ilością zamawianych dodatkowych elementów, rezerwacji. Jesteśmy elastyczni.
 

B) inne opcje do uzgodnienia, wyjazdy szyte na miarę.
na dole artykułu dodatkowe propozycje na zwiedzanie innych elementów w Krakowie i okolicy.
 

Proponujemy plan zwiedzania, zarys programu dla rodzin z dzieckiem:
 
- Spotkanie godz. 10.00 w umówionym miejscu, blisko Wawelu z przewodnikiem. Wspólne przejście bulwarami Wisły w kierunku Smoka Wawelskiego. Tutaj krótki przystanek, na początek atrakcyjna dla dzieciaków garść legend i anegdot o Krakowie i oczywiście sesja fotograficzna ze Smokiem Wawelskim przed jego Smoczą Jamą.

Oferta wycieczek do Krakowa, szyta na miarę.

- Wejście na Wzgórze Wawelskie, spacer wzdłuż murów obronnych, skąd roztacza się urokliwa panorama miasta, wejście do Katedry, wędrówka wśród kaplic bocznych, krypt, sarkofagów, podczas której przewodniczka postara się wyłowić w swoich opowieściach te elementy, które najmocniej pobudzą wyobraźnię dzieci oraz przygoda w postaci wspięcia się na wieżę Katedry, w której zawieszony jest potężny dzwon Zygmunta. Po chwili wytchnienia i wykonaniu pięknych pamiątkowych zdjęć, zejście ze Wzgórza wawelskiego.

Oferta wycieczek do Krakowa, szyta na miarę.
 
- Dalej spacer drogą królewską, Grodzką, po drodze wiele interesujących budynków i kościoły: Świętego Idziego, Świętego Piotra i Pawła, Andrzeja i jesteśmy na Rynku Głównym Krakowa. Odznacza się maleńki kościółek Świętego Wojciecha, swoim urokiem zdobywa serca wszystkich dzieci i dorosłych.

Dobre opcje na wyjazdy do Krakowa, zwiedzania i liczne wydarzenia!
 
- Przejście przez Sukiennice, legendy o Kościele Mariackim i inne ciekawostki pozwalają dzieciom zrozumieć wyjątkowość miejsc, być może rozbolą trochę nogi, ale wspomnienia o tej wizycie pozostaną w sercach na zawsze.


Oferta wycieczek do Krakowa, szyta na miarę.
 
- Ulica Floriańska i zielone baloniki dla dzieci w Jamie Michalika oraz BarbakanJedno z głównych wejść na stare miasto do Krakowa prowadzi przez Barbakan.
 
Dobre opcje na wyjazdy do Krakowa, zwiedzania i liczne wydarzenia!

- Chwila przerwy grupy na 1 – 1,5 godziny, w tym czasie we własnym zakresie: obiad, zakup pamiątek, lody dla dzieci, kawa dla dorosłych, fotki na instagrama. Itp…
 
- Spotkanie o wyznaczonej godzinie w umówionym punkcie i przejście Plantami, ul. Kopernika do Ogrodu Botanicznego. W Ogrodzie Botanicznym – flirt z naturą, roślinność regionalna i tropikalna w sercu miasta. To dużo edukacji dla wszystkich, szczególnie w dzisiejszych czasach, musimy pamiętać o ochronie natury.

Oferta wycieczek do Krakowa, szyta na miarę.
 
Kraków posiada inne piękne ulice, zakamarki od rynku i niewiele dalej. Zwiedzając Kraków trzeba się nachodzić, dlaczego? bo jest tak dużo miejsc gdzie trzeba dotrzeć, dotknąć. Jeden weekend nie wystarczy, ale zachęci do powrotów, bo warto! Możliwści jest bardzo wiele.

Kraków zwiedzanie melexsem,
Kraków Folk show i kolacja z tradycyjnym polskim jedzeniem,
Kraków prywatnym vanem,
Kraków plus Wieliczka,
Kraków plus Oświęcim,
Kraków plus Wadowice,
oferujemy transfery z/na lotnisko.
 
Oraz dużo więcej, bo Kraków posiada olbrzymią ilość atrakcji, czasem szukamy historycznych miast w Europie, bo to zagranica - brzmi inaczej? a Kraków mamy u siebie!

W naszej ofercie gdziekolwiek organizujemy wyjazdy zawsze mieszczą się propozycje związane z TOP wydarzeniami; kulturalnymi, teatr, show, koncert, sportowy spektakl. Dotyczy to też Krakowa, bo miasto propozycji ma bardzo dużo ! Od roku 2020 wszystko się zatrzymało, wiemy dlaczego. Wracamy do normalności, oby szybko!

Do Krakowa zaprasza BP Gryf
Kraków zaliczamy do naszych ulubionych, historycznych miast Europy z różnych względów. Coś wiemy po naszej  działalności od 1994 roku. Byliśmy sami i z grupami w wielu podobnych miastach; Paryż, Londyn, Madryt, Barcelona, Rzym ..., ale do Krakowa zawsze chętnie wracamy. Kraków doceniają i lubią zagraniczni turyści.

cytat: "Za dwadzieścia lat będziesz bardziej rozczarowany rzeczami, których nie zrobiłeś, niż tymi, które zrobiłeś. Więc zrzuć węzły, odpłyń z bezpiecznej przystani. Złap wiatry w swoich żaglach. Badać. Marzyć. Odkrywać."  Mark Twain.

cytat: "Kochać to chcieć przemierzyć cały świat we dwoje, po to, by nie było miejsca na ziemi wolnego od wspólnych wspomnień"  Ernest Hemingway.

cytat: "Instynkt idzie, refleksja wędruje"  Kazimierz Przerwa – Tetmajer.

cytat: "Droga pędzi z nami bez wytchnienia. Chciałbym i mój ślad na drogach ocalić od zapomnienia" Konstanty Ildefons Gałczyński.

Zobacz więcej informacji na BLOGU, biura gryftravel.pl 
Kraków, dobry artykuł w rozbudowie.
 
 
Formularz kontaktowy
 
 
 
 
 
 
 
 

Pola oznaczone gwiazdką (*) są obowiązkowe

W ciągu 24 godzin lub wcześniej, postaramy się wysłać propozycje, lub zadać dodatkowe pytanie uzupełniające. Prosimy pamiętać im więcej, im bardziej szczegółowe będzie zapytanie ułatwi nam i przyspieszy opracowanie oferty zgodnej z oczekiwaniami, udzielenie odpowiedzi.

 
 
 
Komunikat BP Gryf funkcjonowanie biura

 Informujemy, COVID-19 oraz urzędowe obostrzenia od połowy marca 2020, wprowadziły nam zmiany w funkcjonowaniu firm i życia. 
 Pełnimy dyżury od pn-pt w godzinach 10:00 do 14:00. Prosimy pisać też na e-maile. Mamy od początku marca masę pracy przy anulacjach, załatwianiu najdogodniejszych rozwiązań dla naszych Klientów. Za utrudnienia przepraszamy, BP GRYF / tel. awaryjny 509 377 825.

Wyjazdy Polska i Europa już po VOVID-19


 Wyjdziemy! na prostą wznoszącą ponownie od zera, właściwie od minus bo zakupione wyjazdy, czekamy na zwroty. 
 Długa droga przed nami, min. kilka miesięcy. Dobrze działamy dla klientów i automatycznie też dla siebie! Tylko wszyscy razem i wyjdziemy z tego.

 LATO 2020!
 mamy dobre oferty dla Polski. Kończy się kwarantanna dla Polski, zagraniczne wyjazdy organizujemy
 od dawna, pracujemy dodatkowo nad tematem po covid-19. Dobre opcje dostosowane do sytuacji.
 Zapraszamy do kontaktów BP Gryf, liczymy na pomoc w rezerwacjach w 2020 roku. Zobacz nasz dedykowany BLOG , dobre informacje.

 
Lato 2020 Polska wyjazdy na odpoczynek, SPA, zwiedzanie JUŻ po covid-19, wycieczki i polecane Hotele
Hotele nad morzem, latem 2020 roku szczególnie wskazane nad Bałtykiem najwięcej JODU
 
Hotele Polska góry, odkrywamy ponownie nasze polskie klimaty i doskonałe obiekty.
 
Mazury to wyjątkowy region dla miłośników jezior i żeglarstwa, sportów wodnych
 
wycieczki Polska, byłeś przejazdem, ale teraz kategoria turystyczna "must to see"
 
 
 
Wyjazdy po zdrowie, baseny termalne. Blisko Polski, już po covid-19, dobre na LATO i ZIMA narty
Wyjazdy na narty oraz baseny termalne dobre opcje na LATO i zimę dla narciarzy
 
 
 
Włochy lato - losowo wybrane oferty, regiony i hotele przy plaży. DOSTĘPNE już po covid-19
 
 • Girasoli Rezydencja

  Zakwaterowanie w apartamentach dla 2-4 osób, w centrum, basen, przy plaży.
 • Terminus Residence

  Zakwaterowanie w apartamentach dla 2-6 osób, prywatna plaża, Spa.
 • Il Tulipano

  Rezydencja w samym centrum Riccione, kilka kroków od plaży oraz centrum miasta.
 • Mediterraneo Residence

  Apartamenty 2-4 osobowe, plaża 50 m od obiektu, piaszczysta z natryskami.
 •  
 • Hotel Mediterraneo

  Hotel posiadający własny basen, położony blisko plaży.
 • Algarve Rezydencja

  Rezydencja w Rimini, apartamenty, plaża bezpośrednio przy obiekcie.
 • Riviera Residence

  Apartamenty dla 2-4 osób, ogród z basenem, blisko centrum i plaży.
 • BELVEDERE rezydencja

  Apartamenty w Lido Adriano dla 6 osób, do pięknej plaży 40 m.
 •  
 
 
 
 
 
Włochy zima narty losowe oferty z wybranych obszarów narciarskich 2020-21 już jest w uzupełniamy!
 
 
 • Sport Hotel Pampeago

  Zakwaterowanie w apartamentach lub pokojach hotelowych w regionie Val di Fiemme bezpośrednio przy wyciągach.
 • Rezydencja Casa Cavalese

  Położona w samym sercu Val di Fiemme
 • Le Plejadi apartamenty

  Duże przestronne apartamenty w Cavalese. Chętnie wybierane przez klientów. Opcja free ski
 • Hotel Zanon

  Zakwaterowanie w znanym regionie narciarskim Val di Fiemme, w hotelu z centrum odnowy biologicznej.
 •  
 • Aparthotel Des Alpes

  Zakwaterowanie w komfortowych apartamentach. Obiekt posiada basen kryty.
 • Romantic Hotel Excelsior

  Hotel położony w samym centrum Cavalese. Doskonały dla narciarzy. Wyżywienie HB.
 • Aparthotel Majestic

  Komfortowy aparthotel z basenem w znanej i cenionej miejscowości narciarskiej w regionie Val di Fiemme
 • Apartamenty VACANZE VERONZA

  Apartamenty w rezydencji położonej w Carano koło Cavalese.
 •  
 
 • Hotel Club Al Sole

  Zakwaterowanie w Canazei w regionie Val di Fassa.
 • Apartamenty w Canazei

  Zakwaterowanie w apartamentach w różnej lokalizacji na terenie Canazei..
 • Rezydencja CASA CANAZEI

  Rezydencja z licznymi apartamentami oddalona 900 m od wyciągów w Canazei
 • Rezydencja Contrin

  Zakwaterowanie w obiekcie o dobrej lokalizacji, która pozwala na połączenie z karuzelą narciarską Sella Ronda...
 •  
 
 
 • Rezydencja MARMOLADA

  Rezydencja położona w Bosco Verde na wysokości 1.200 m n.p.m. w obrębie obszaru narciarskiego Arabba-Marmolada...
 • Villagge Precomun

  Zakwaterowanie w apartamentach dla 4-6 osób w rejonie Arabby, 250 m od wyciągu
 • Rezydencja Baita Antlia

  Zakwaterowanie w rezydencji znajdującej się przy wyciągach w Arabbie
 •