Biuro organizuje wyjazdy turystyczne & wyjątkowe eventy od 1994 r.
   Dbamy o jakość, bo ilość przychodzi każdego roku jak w turystyce i gospodarce.

 

32 206 96 05

32 253 05 37
pon-pt: 9-17, sob: 10-13
 
Oferty dnia
 
 
BP Gryf adres centrum miasta

   Katowice ul. Opolska 17,
   tel. 32 206 9605, 32 253 0537
   telefon kom. 509 377 825
   kontakty i zobacz dojazd

 
Sylwester wybrane opcje
Wakacje wyloty z Niemiec
blog.gryftravel.pl
 
 
La Scala scena operowa w Mediolanie

La Scala scena operowa w...

Wyjazdy do Mediolanu. Przedstawienia w La Scala, pakiety zakwaterowanie i bilet do La Scali.
 
La Scala scena operowa w Mediolanie wyjazdy na przedstawienia

La Scala scena operowa w Mediolanie wyjazdy na przedstawienia

Wyjazdy do Mediolanu na przedstawienia w La Scala. Teatr La Scala jest jednym z najbardziej znanych i ważnych teatrów operowych na świecie. Biuro Podróży Gryf organizuje wyjazdy przez cały rok do La Skali i Mediolanu. W ofercie pakiety z biletami na przedstawienia w La Scala, koncerty, opera, balet. Wyprzedane pokazy w La Scali nie stanowią problemu dla nas i naszych partnerów - posiadają wykupione karnety sezonowe! Czasem występują bilety / pakiety w last minute. Gwarantujemy jak zawsze najlepszą obsługę pod względem profesjonalizmu i niezawodności zakupionych pakietów. 

Organizator TOP wyjazdów do Mediolanu.

W La Scala średnio w roku jest ok. 280 przedstawień, koncertów. Trudno jest zbudować pełne pakiety na każdy wyjazd, weekend w tym różne kategorie biletów, hoteli. BP Gryf posiada duże doświadczenie i sprawdzonych lokalnych partnerów, wystarczy do nas napisać, postaramy się w ciągu 24h odpowiedzieć. Następnie też będzie wymagana szybka decyzja. La Scala prawie zawsze ma pełną widownię, a bardzo często podstawową trudnością jest kupienie biletu, decyduje termin decyzji.
 

Nasze pakiety podstawowe dla La Scala realizujemy na zamówienie i zawierają:
Na życzenie, naturalnie proponujemy przeloty z wybranego lotniska oraz: 
 
1 dzień zakwaterowanie w Hotele 3-4-5*, w recepcji klient otrzymuje bilety wejściowe do La Scala ( wieczór następny), - czas wolny - nocleg w hotelu
2 dzień  śniadanie w Hotelu - czas wolny do zagospodarowania, mamy w ofercie ciekawe propozycje, - spektakl w Teatrze La Scala, - nocleg w hotelu
3 dzień  śniadanie w Hotelu, - wykwaterowanie. 
Dopłaty na życzenie; pokój jednoosobowy, dodatkowy nocleg, kolacje, przelot do Mediolanu, lokalne transfery, inne bilety wstępów na zwiedzanie Mediolanu, lokalny przewodnik z językiem polskim, itp. Wyjazdy realizujemy "szyte na miarę" zapraszamy do kontaktów, BP Gryf.

La Scala (wł. Teatro alla Scala) – scena operowa w Mediolanie. Gmach teatru zbudował 1776-1778 architekt Giuseppe Piermarini. Przedstawienie inauguracyjne odbyło się w 1778 roku. Poczynając od XIX wieku La Scala odgrywa rolę centrum sztuki operowej o znaczeniu międzynarodowym. Wiele wybitnych oper włoskich powstało z przeznaczeniem do wykonania na tej scenie (m.in. dzieła operowe Rossiniego, Belliniego, Verdiego). Aktualnie  przedstawienia w La Scala gromadzą widownie z całego świata. Wielu włoskich widzów wykupuje karnety całoroczne, sezonowe i chodzi kilkakrotnie na to samo przedstawienie.

Więcej opcji, wybranych propozycji, w zakładkach powyżej! 
Napisz do nas, zapytaj o interesujące dla Ciebie przedstawienie, koncert, a my w ciągu 24 godzin postaramy się wysłać konkretną propozycje lub więcej opcji.

2019 rok repertuar wyjazdów, koncerty w opracowaniu , wcześniej można pisać do nas, zapraszamy.
opcje...

Bilety online do Mediolanu, kup bilet do wyjątkowych atrakcji Mediolanu i wycieczki z Mediolanu nad malownicze okoliczne górskie jeziora, w Alpy Bernina Express, Genowa Portofino, Mediolan Pass i dużo więcej. Zobacz naszą specjalna odsłonę dla Mediolanu z biletami wstępu, sam możesz kupić lub dodamy wybrane atrakcje do pakietu wyjazdowego z BP Gryf ...strona mediolan.wlochy.travel...
 

Teatr bierze swoją nazwę od kościoła Santa Maria alla Scala, który musiał zostać zniszczony, aby zrobić miejsce dla nowej opery. Budowa teatru trwała dwa lata. Inauguracja odbyła się 3 sierpnia 1778 r., z premierą Europa Riconosciuta Antonio Salieri (Europe Recognized). Zalety i cechy La Scali wywołały natychmiastową sensację, bo jej akustyka była znakomita.Opera była też używana jako miejsca spotkań towarzyskich. W tamtych czasach teatry były wykorzystywane nie tylko dla sztuki, ale także do zwykłych spotkań, a nawet do gier hazardowych, które były dozwolone tylko w teatrach i podczas występów. 

Organizator TOP wyjazdów do Mediolanu.
 
Znaczenie kulturalne La Scali.
Dziś po ostatniej renowacji w latach 2002-2004, opera może pomieścić 2030 widzów: jedną trzecią na parterze, trochę mniej w dwóch galeriach, a reszta w balkonach.
Na początku, jeszcze przed wprowadzeniem genialnego kompozytora Giuseppe Verdiego, La Scala była świadkiem wspaniałych premier utworów zamówionych przez Gioacchino Rossiniego, Gaetano Donizettiego i Vincenzo Belliniego. W tamtych czasach wybór opery był pod silnym wpływem Ricordi, oficjalnego wydawnictwa prac reprezentowanych w La Scali. 

Organizator TOP wyjazdów do Mediolanu.
 
Scala była świadkiem premier światowej sławy oper w XX wieku ( Madame Butterfly Giacomo Pucciniego w 1904 r. I Turandot w 1926 r.). Premiera awangardy, elektroniki i konkretnej muzyki miała swoją premierę także w Mediolanie, w 1963 roku Luciano Berio Premiera Passaggio . Dwie dekady później odbyły się premiery dzieł niemieckiego kompozytora Karlheinza Stockhausena, który jest jednogłośnie uznawany za jednego z najbardziej wpływowych, jeśli nie najbardziej wpływowych kompozytorów XX i XXI wieku.

Organizator TOP wyjazdów do Mediolanu.

Pory roku teatru, przedstawienia.
W 1920 r., zlikwidowano podział działalności teatru mediolańskiego na sezony; występy odbywały się od listopada do czerwca z niewielkimi przerwami. Nowa data inauguracji 7 grudnia (dzień patrona Mediolanu, Sant'Ambrogio) została ustanowiona w 1940 r., oficjalnie ogłoszona w 1951 r. Jednak w XXI wieku było kilka tygodni, w których La Scala nie była aktywna. Liczba corocznych występów w teatrze wynosi obecnie średnio 280 przedstawień!
 
Jak dotrzeć do La Scali w Mediolanie.
La Scala znajduje się w centrum Mediolanu, przy Piazza della Scala (Plac La Scala). Jako punkt orientacyjny w centrum miasta zajmuje drugie miejsce po Duomo. Aby dotrzeć do teatru, można pojechać metrem (czerwona linia lub MM1) do stacji Duomo i iść do teatru za pośrednictwem galerii Vittorio Emanuele (galerii, która została zbudowana, aby połączyć Duomo z teatrem). 
 
Autobusem można dojechać do linii 61 i wysiąść na przystanku Via Verdi-Via dell'Orso. 
Tramwajem, zarówno linia 1 i 2 zatrzymuje się na Via Manzoni-Piazza della Scala. Samochodem jest bardzo trudno zaparkować w centrum miasta w pobliżu La Scali. Jednak prywatny parking można znaleźć zarówno na Via Agnello i Piazza Diaz. W Via Verdi można znaleźć parking dla osób o szczególnych potrzebach.

Organizator TOP wyjazdów do Mediolanu.
 
 
Sylwester w La Scala

Sylwester w Mediolanie i La Scala

Świętuj Sylwester 2018 w La Scala. Czeka na Ciebie niezapomniany Sylwester w Mediolanie : wybierz pakiet 3-4-5 dni, aby mieć szansę wziąć udział w balecie Dziadek do Orzechów w Teatro Alla Scala i tradycyjnym koncercie 1 stycznia w Audytorium. Oraz pakiety smaczne uroczyste kolacje sylwestrowe w restauracji Maio.

Przygotuj się na wspaniałą wycieczkę, ciesz się niezapomnianym pobytem w Mediolanie!

Wyjazdy na sylwestra do Mediolanu
 
Zawarte w naszych pakietach dla każdej osoby:
1 Bilet na spektakl balet Dziadek do Orzechów w Teatro Alla Scala, 30 grudnia 2018r. 14.30
2-3-4 noce w hotelu 3 * / 4 * / 5 *
1 Art Book Therapy "Colora i Teatri" w każdym pokoju
Dostawa biletów do hotelu, 1 karta Milano 72h, 1 Powitalny drink w hotelu
 
Dodatkowe opcje: Uroczysta kolacja sylwestrowa w restauracji Maio. Restauracja Maio: (na 7. piętrze centrum handlowego Rinascente bezpośrednio przy Piazza Duomo), 1 Bilet w 1 kat. na koncert sylwestrowy w Auditorium di Milano Fondazione Cariplo, 01.01.2019, 16:00

Wyjazdy do Mediolanu organizator

W naszej ofercie wyjazdy do La Scala, różne widowiska przez cały rok, zaprasza BP Gryf.
 

Nasze propozycje sylwestrowe w 2018 roku w Mediolanie La Scala i Noworoczny koncert w Audytorium.
 
Opcje pakiety 3*:
1 Bilet w Galerii 7. kat.(Gallery 7th cat), ograniczony widok na Dziadek do orzechów: 30.12.2018, 14:30
1 Bilet w 1 kat. na koncert sylwestrowy w Auditorium di Milano Fondazione Cariplo, 01.01.2019, 16:00 
2 noce (30/12 - 01/01) w hotelu 3 *** w HOTELU IBIS MILANO CENTRO / ESPRESSOHOTEL MILANO DARSENA lub podobnym - centrum Mediolanu.
1550 zł pakiet - cena za osobę w pokoju dwuosobowym - śniadania.
2855 zł pakiet rozszerzony, świadczenia j/w, w tym: 3 noclegi 30.12 – 02.01.2019 plus uroczysta kolacja sylwestrowa w Mera Restauracja, cena od osoby.

Wyjazdy sylwester w Mediolane i La Scala
 
Opcje pakiety 4*
1 Bilet w Galerii 7. kat.(Gallery 7th cat), ograniczony widok na Dziadek do Orzechów: 30.12.2018, 14:30
1 Bilet w 1 kat. na koncert sylwestrowy w Auditorium di Milano Fondazione Cariplo, 01.01.2019, 16:00 
2 noce (30 / 12-01 / 01) w hotelu 4 **** w HOTEL WINDSOR - CAVOUR - b/ SHERATON - HILTON - BRUNELLESCHI lub podobne - centrum Mediolanu
1910 zł pakiet, cena od osoby w pokoju dwuosobowym ze śniadaniem.
3260 zł pakiet rozszerzony, świadczenia j/w, w tym:  3 noclegi 30.12 – 02.01.2019 plus uroczysta kolacja sylwestrowa w Mera Restauracja, cena od osoby.

Sylwester w Mediolanie i La Scala
 
Opcje pakiety 4*
1 Bilet w Galerii 7. kat.(Gallery 7th cat), ograniczony widok na Dziadek do Orzechów: 30.12.2018, 14:30
1 Bilet w 1 kat. na koncert sylwestrowy w Auditorium di Milano Fondazione Cariplo, 01.01.2019, 16:00 
2 noce (30/12 - 01/01) w hotelu 4 **** w SINAHOTEL DE LA VILLE / STARHOTELS ROSA GRAND / MILANO SCALA / NH PRESIDENT lub podobne - centrum Mediolanu.
2180 zł pakiet, cena od osoby w pokoju dwuosobowym ze śniadaniem.
3660 zł pakiet rozszerzony, świadczenia j/w, w tym:  3 noclegi 30.12 – 02.01.2019 plus uroczysta kolacja sylwestrowa w Mera Restauracja, cena od osoby.
 
Opcje pakiety 5*
1 Bilet w Galerii 7. kat.(Gallery 7th cat), ograniczony widok na Dziadek do Orzechów: 30.12.2018, 14:30
1 Bilet w 1 kat. na koncert sylwestrowy w Auditorium di Milano Fondazione Cariplo, 01.01.2019, 16:00 
2 noce (30/12 - 01/01) w hotelu 5 ***** MANDARIN ORIENTAL lub podobne - centrum Mediolanu
4490 zł pakiet, cena od osoby w pokoju dwuosobowym deluxe ze śniadanie w cenie.
7130 zł pakiet rozszerzony, świadczenia j/w, w tym:  3 noclegi 30.12 – 02.01.2019 plus uroczysta kolacja sylwestrowa w Mera Restauracja, cena od osoby.
 
Ceny nie zawierają, dodatkowe świadczenia:
- przelot lotniczy, wg. wybranego lotniska,, - transfer lotnisko - hotel - lotnisko, - opłata klimatyczna płatna w hotelu, - inne opcje do uzgodnienia np.; kolacja noworoczna w innych restauracjach, itp.
 
DZIADEK DO ORZECHÓW GEORGE'A BALANCHINE'A. Przedstawienia od Od 16 grudnia 2018 r. Do 15 stycznia 2019 r
Piotr Ilyich Czajkowski, Czas trwania: 1 godzina i 55 minut, Teatro La Scala Balet i Orkiestra. Wraz z udziałem Studentów Szkoły Baletowej w Teatro La Scala Academy, Nowa produkcja, Włoska premiera. Choreografia: George Balanchine, Zestawy i kostiumy: Margherita Palli, Światła Marco Filibeck, Dyrygent Michail Jurowski

Poniżej znajduje się streszczenie oparte na oryginalnym libretto z 1892 roku autorstwa Mariusza Petipy. Historia różni się od produkcji do produkcji, choć większość podąża za podstawowym szkicem. Nazwy postaci również się różnią. W oryginalnej historii ETA Hoffmanna młoda bohaterka nazywa się Marie Stahlbaum, a Clara (Klärchen) to imię jej lalki. W adaptacji Dumasa, na której oparł swoje libretto Petipa, ma na imię Marie Silberhaus. W jeszcze innych produkcjach, takich jak Baryshnikov, Clara jest Clara Stahlbaum zamiast Clara Silberhaus.
 
Akt I Scena 1: Dom Stahlbauma, jest Wigilia. Rodzina i przyjaciele zebrali się w salonie, aby udekorować piękną choinkę w ramach przygotowań do nocnych uroczystości. Gdy drzewo zostanie ukończone, dzieci zostaną wysłane. Boją się drzewa błyszczącego świecami i dekoracjami.
 
Akt II Scena 1: Kraina słodyczy, Klara i książę podróżują do pięknej Krainy Słodyczy, rządzonej przez Cukierkową Wróżkę Śliwki w miejscu księcia aż do jego powrotu. Opowiada o niej, jak został ocalony przez Klarę od Króla Myszy i został przemieniony z powrotem w księcia.

 

 
Formularz kontaktowy
 
 
 
 
 
 
 
 

Pola oznaczone gwiazdką (*) są obowiązkowe

W ciągu 24 godzin lub wcześniej, postaramy się wysłać propozycje, lub zadać dodatkowe pytanie uzupełniające. Prosimy pamiętać im więcej, im bardziej szczegółowe będzie zapytanie ułatwi nam i przyspieszy opracowanie oferty zgodnej z oczekiwaniami, udzielenie odpowiedzi.

 
 
 
Komunikat BP Gryf funkcjonowanie biura

 Informujemy, COVID-19 oraz urzędowe obostrzenia od połowy marca 2020, wprowadziły nam zmiany w funkcjonowaniu firm i życia. Pełnimy dyżury od pn-pt w godzinach 10:00 do 14:00. Mamy styczeń 2021 roku, funkcjonujemy. Prosimy pisać na e-maile. Za utrudnienia przepraszamy, BP GRYF / tel. awaryjny 509 377 825.

Wyjazdy narciarskie, bezpieczne już po VOVID-19


Zima i wyjazdy narciarskie to nasza dobra oferta od wielu lat! Aktualizujemy cenniki na zimowy sezon 2021.
Włochy i Austria, ciągłe zmiany związane z covid-19. [ zobacz dobry artykułZapraszamy do kontaktów BP Gryf.
Nasz dedykowany BLOG , dobre informacje. Facebook dla narciarzy zobacz [ zobacz info

 
ZIMA wyjazdy na narty i po zdrowie, baseny termalne, blisko Polski, dobre oferty.
Wyjazdy na narty oraz baseny termalne dobre opcje na LATO i zimę dla narciarzy
 
 
 
Kiedy pojedziemy na dobry mecz? od października 2020 roku.
Jedziemy na mecze piłkarskie z biletami.
Dobre pytanie kiedy? będą mecze 2020 r. Ligi europejskie startują we wrześniu. Udział kibiców na początek w ograniczonej ilości od października. Następne mecze z kibicami? może zależeć więcej od humoru polityków?
 
Wyjazdy na mecze piłkarskie EUROPA i kluby z biletem. Powoli wracamy, nowy sezon 2020-21
 
 
 
 
 
 
 
Covid-19 a turystyka, opinie, statystyki i wyjazdy na narty w sezonie 2020-21 roku.
Dobrze wiedzieć, opinie, uwagi i bieżące statystyki.
Trudno być ciągle poprawnym widząc nieracjonalne, nieadekwatne, nielogiczne decyzje?
Dla narciarzy analiza regionów narciarskich, online pod kontem covid-19. Zobacz dobre informacje.
 
Włochy zima narty losowe oferty z wybranych obszarów narciarskich 2020-21 już jest w uzupełniamy!
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Słowacja na narty to dobre rozwiązanie, blisko, tanio i bezpiecznie. Dobre warunki narciarskie.
Dobre warunki narciarskie i niskie ceny.
Dlaczego warto pojechać na narty w sezonie 2020 - 21 na Słowacje? [ zobacz oferty ] najtańsza na rynku.