PROGRAM WYCIECZKI
1.dzień – Wyjazd z Katowic, pozostałe miasta wg rozkładu jazdy poniżej. Przejazd tranzytem przez Czechy, zakwaterowanie w hotelu w okolicy Heidelbergu, nocleg.
2.dzień - Śniadanie, wykwaterowanie z hotelu. Przejazd do HEIDELBERGU, spacer do Zamku z największą na świecie beczką na wino, zwiedzanie Ruin Zespołu Zamkowego - Fortyfikacje, Muzeum Aptekarskie, Ogrody (12 €). Następnie Rynek, Ratusz, Dzielnica Uniwersytecka z najstarszym elitarnym Uniwersytetem w Niemczech z Karcerem Studenckim (3 €). Przejazd do TRECHTINGSHAUSEN zwiedzanie wnętrz XI-wiecznego zamku REICHENSTEIN (8 €), przejazd do BACHARACH, Rejs Statkiem po Renie trasą zamków średniowiecznych i Lorelay (20 €). Przejazd do hotelu w okolicy Koblencji, zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.
3.dzień - Śniadanie, przejazd do AACHEN, zwiedzanie m. in.: Kaplica Pałacowa, Katedra z IX w. wpisana na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO, gdzie koronowano ponad 30 królów niemieckich (6 €) oraz Ratusz. Następnie wizyta w romańskim klasztorze benedyktyńskim Maria Laach z początku XI w. słynącego z legendarnych lilii z Laach. Przejazd do KOBLENCJI, miasta założonego przez Rzymian ok. IX w. p.n.e. u ujścia Mozeli do Renu, zwiedzanie m.in.: Niemiecki Róg, Stare Miasto, czas wolny. Wyjazd do twierdzy EHRENBREITSTEIN, unikalnego zabytku dziewiętnastowiecznego budownictwa militarnego (11 €), przejście na platformę widokową, panorama Renu i Mozeli. Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.
4.dzień - Śniadanie, przejazd do średniowiecznego ZAMKU ELTZ, zwanego nadreńskim "wieżowcem" - zwiedzanie wnętrz i Skarbca (10 €). Przejazd do uroczego miasteczka COCHEM nad Mozelą, słynącego na całym świecie z wyrobu mozelskich win - spacer po Starym Mieście, czas wolny, zwiedzanie winiarni połączone z degustacją wina w jednej z piwniczek (9 €). Przejazd do TREWIRU jednego z najstarszych niemieckich miast z zabytkami z czasów rzymskich wpisanymi na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO, zwiedzanie m.in.: rokokowy Pałac Książąt Elektorów z Ogrodem, Bazylika, Rynek, Porta Nigra, czas wolny. Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.
5.dzień - Śniadanie, wykwaterowanie z hotelu. Przejazd do KOLONII, zwiedzanie Starego Miasta m. in.: gotycka Katedra wpisana na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO z Relikwiarzem Trzech Króli - największym dziełem złotniczym świata (6 €), możliwość zwiedzania Skarbca i wyjście na Wieżę Widokową w czasie wolnym (6 €). Spacer po Starówce: Ratusz, wizyta w Muzeum Wody Kolońskiej produkowanej wg tradycyjnej receptury od 300 lat (8 €), możliwość zakupu perfum, w czasie wolnym zwiedzanie do wyboru: Muzeum Ludwig (11 €) lub Muzeum Rzymsko - Germańskie (9 €) lub Muzeum Czekolady (9 €). Wyjazd w kierunku Polski w godzinach popołudniowych.
6.dzień - Przyjazd do Polski na miejsca wyjazdów w godzinach porannych.
Ceny w PLN za osobę
|
Terminy 2020
|
Cena
|
16.06 - 21.06
|
1.399 zł
|
11.08 - 16.08
|
1.399 zł
|
Cena od osoby w pokoju dla 2 osób
|
Terminy 2021
|
Cena od osoby
|
22.06 - 27.06
|
1.649 zł
|
ŚWIADCZENIA:
- przejazd autokarem (toaleta, klimatyzacja, barek, DVD)
- 4 noclegi ze śniadaniami na terenie Niemiec w hotelu **/*** (pokoje 2,3 os. z łazienkami)
- 3 obiadokolacje , napoje do obiadokolacji płatne we własnym zakresie
- opieka pilota, zwiedzanie miast z pilotem
- ubezpieczenie KL (obejmuje również choroby przewlekłe), NNW, bagaż
Koszty wstępów uczestnicy pokrywają we własnym zakresie. Podane w programie ceny są orientacyjne. Na wszystkie wstępy należy przeznaczyć około 110 EUR+ 6 EUR opłata za zestaw słuchawkowy tour guide.
Dopłata do pokoju jednoosobowego 499 PLN.
ROZKŁAD JAZDY:
Gliwice Pl. Piastów obok sklepu "PIAST" 04:15
Zabrze Parking obok C.H. "KAUFLAND" ul. Korfantego 5 04:30
Bytom Pl. Wolskiego za stacją paliw "ORLEN" 04:55
Katowice C.H. "BELG" ul. Przemysłowa 3/stacja "SHELL" 05:15
Tychy Stacja paliw "ORLEN" ul. Beskidzka 60 05:45
Pszczyna Przystanek autobusowy obok sklepu "ALDI" ul. Broniewskiego 1 06:15
Czechowice-Dziedzice Stacja paliw "LUKOIL" ul. Węglowa 15 przy DK1 06:30
Kraków ul. Kałuży za hotelem "CRACOVIA" 04:50
Kalwaria Zebrzydowska Dw. PKS 05:30
Wadowice Dw. PKP 05:50
Andrychów Zatoczka przy WSW Andoria 06:10
Kęty Dw. PKS 06:25
Bielsko-Biała Dw. PKS (dolny plac) 07:00
Skoczów Stare targowisko przy Dw. PKS 07:20
Cieszyn Stacja paliw "ARGE", ul. Graniczna 48 07:45
Informujemy, że na trasie Gliwice-Bielsko, Kraków-Bielsko oraz Żory-Cieszyn przejazd może być realizowany innymi środkami transportu. W Bielsku-Białej lub Cieszynie istnieje możliwość przesiadki.