Biuro organizuje wyjazdy turystyczne & wyjątkowe eventy od 1994 r.
   Dbamy o jakość, bo ilość przychodzi każdego roku jak w turystyce i gospodarce.

 

32 206 96 05

32 253 05 37
pon-pt: 9-17, sob: 10-13
 
Oferty dnia
 
 
BP Gryf adres centrum miasta

   Katowice ul. Opolska 17,
   tel. 32 206 9605, 32 253 0537
   telefon kom. 509 377 825
   kontakty i zobacz dojazd

 
Wakacje wyloty z Niemiec
blog.gryftravel.pl
Reklama tylko dobre opcje
 
 

Frankfurt atrakcyjne wycieczki, wyjazdy i zwiedzanie

Frankfurt jest biznesowym i finansowym centrum Niemiec oraz największym miastem w stanie Hesse. Miasto jest znane ze względu na futurystyczne linie horyzontu i najbardziej ruchliwe lotnisko w kraju. Frankfurt znajduje się nad rzeką Men, jest on stolicą finansową Europy i centrum transportowym Niemiec. Miasto jest „domem” głównych europejskich banków i niemiecką giełdą papierów wartościowych.

Frankfurt wyjazdy, wycieczki, sport event

W Frankfurcie warto zobaczyć następujące obiekty :

 

- Katedra Cesarska Frankfurt (oficjalnie Katedra Cesarska Świętego Bartłomieja) - jest to największy obiekt religijny w Frankfurcie i były kolegiata. Katedra jest ważnym miejscem, ponieważ odbyła się tu elekcja i koronacja Świętego Cesarstwa Rzymskiego.

Frankfurt wyjazdy, wycieczki, sport event

 
- Main Tower - wieża w biznesowej części Frankfurtu, jest wysoka na 240 m posiada 63 piętra, na szczycie budynku znajduje się platforma widokowa, z której można zobaczyć panoramę miasta oraz restauracja. 

Frankfurt wyjazdy, wycieczki, sport event
 
- Roemberg - to istniejący 600 lat kompleks budynków składający się z 9 domów i 6 dziedzińców. Tylko część domów jest udostępniona dla turystów, ponieważ reszta służy do użytku codziennego.

Frankfurt wyjazdy, wycieczki, sport event


- stadion Eintracht Frankfurt

wyjazdy na mecze Eintracht Frankfurt

BP Gryf organizuje wyjazdy na mecze Bundesligi w tym do Frankfurtu. Stadion dla Polski jest historyczny, tam ostatno rozegraliśmy bardzo dobry mecz {eliminacje do ME 2016} oraz mecz, który powinniśmy wygrać na MŚ w piłce nożnej w 1974 roku, przeszkodą była fatalna murawa (nie przyjmowała wody po deszczu), a to był mecze o finał! Polska wówczas przewyższała Niemców pod względem umiejętności technicznych Naszej Narodowej Drużyny trenera Górskiego!
 
- Muzeum Sztuki Stosowanej - jedno z najważniejszych muzeów międzynarodowych tego rodzaju, znajdująca się tam kolekcja obejmuje ok. 5000 lat historii  różnych kultur w tym rękodzieła Europy z XII w. do nowoczesnych XXI w, projekty, sztukę książkową, grafiki, sztukę islamską oraz sztukę i rękodzieła Azji Wschodniej.

Frankfurt wyjazdy, wycieczki, sport events

 
- Dom Goethe - miejsce urodzenia Goethe, obecnie też i muzeum poświęcone Goethe.  Wyposażenie i umeblowanie pomieszczeń odpowiada standardom późnobarokowej kultury mieszczańskiej.

Frankfurt wyjazdy, wycieczki, sport event
 
- Stara Opera - jest to hala koncertowa i dawny dom operowy. Co roku 40 kongresów, jubileusze firm, przyjęcia i prezentacje i gale  wieczorowe jak np. bal operowy odbywają się w przeznaczonych do tego halach i salonach.

Frankfurt wyjazdy, wycieczki, sport event
 
- Muzeum archeologiczne - muzeum samo w sobie oddaje się rozpatrywaniu, dokumentacji i prezentacji archeologicznych znalezisk we Frankfurcie w okolicach czasów prehistorycznych, czasów romańskich, średniowiecza i nowoczesności.

Frankfurt wyjazdy, wycieczki, sport event
 
- Kościół Św. Pawła - jest to kościół z ważną polityczną symboliką. Na początku był kościołem luterańskim, w późniejszych latach został siedzibą parlamentu.

Frankfurt wyjazdy, wycieczki, sport event
 
- Palmengarten - jest jednym z dwóch ogrodów botanicznych we Frankfurcie. Zajmuje on powierzchnie 22 ha.

Frankfurt wyjazdy, wycieczki, sport events 

 
- Muzeum filmu – oferuje odwiedzającym wyjątkowe miejsca zaangażowane w pokazanie poruszających się obrazów dzięki kolekcjom, archiwom, projektom naukowym i bibliotece.

Frankfurt wyjazdy, wycieczki, sport events


Wycieczki po Frankfurcie zorganizowane formy:

 
1 - Wycieczka rowerowa po głównych atrakcjach Frankfurtu

Frankfurt wyjazdy, wycieczki, sport events


Wycieczka rowerowa po Frankfurcie zaczyna się w centrum popularnej  dzielnicy Sachsenhausen. Przewodnik pokaże Ci modne bary, kawiarnie, restauracje i tradycyjne uliczne restauracje.  Z Sachsenhausen przejazd do Malerviertel i do południowego banku rzeki Men. Po drodze są robione regularne przerwy gdzie przewodnik opowiada o Frankfurcie i jego atrakcjach. 
Cena wycieczki:  24 € ; wliczone w cenę: rower, (możliwy z napędem elektrycznym), pilot z językiem angielskim, bezpieczne trasy rowerowe.
 
Atrakcje do zobaczenia podczas trasy rowerowej: Sachsenhausen, Malerviertel, Stöffsche, Städel Art Institute, Liebieghaus, Muzeum Sztuki Stosowanej, Katedra Frankfurt, Słynne półdrewniane domy, Kościół Św. Pawła, Big Hirschgrabeni, Dom Goethego, Budynek EBC, Rzeka Men. Miejsce zbiórki: Martin-May-Strasse 7, 60594 Frankfurt am Main. Godzina odjazdu: 10:00, Czas trwania: 3 godziny

2 - Wycieczka autobusem: wsiadasz i wysiadasz, gdzie chcesz i zwiedzasz:

Frankfurt wyjazdy, wycieczki, sport event

 
Odkryj kosmopolityczne miasto Frankfurtu podczas 1 godzinnego zwiedzania Frankfurtu „CITY TOUR” ( bez możliwości wsiadania i wysiadania na dowolnych przystankach) w unikalny i niezapomniany sposób. Z górnego pokładu autokaru będziesz mieć widok na najważniejsze i najpiękniejsze widoki Frankfurtu.
 
Cena wycieczki: Dorośli - 15€; Dzieci (5-15 lat) - 8€  
Główne atrakcje wycieczki: Katedra Św. Pawła, Dom Goethe’go , Hala miasta "Römer", Dzielnica jabłkowego wina "Sachsenhausen", Untermainkai , Mainkai, Hauptwache, Zoo Frankfurt i wiele więcej… Wycieczka po Frankfurcie ze zwiedzaniem oferuje ciekawe i profesjonalne objaśnienia w 10 językach. Czas trwania: 1 godzina (podróż w obie strony), Dzienne odjazdy: co 30 minut, Pierwszy odjazd: 10:00, Ostatni odjazd: 17:00

3 - Piesza wycieczka Frankfurt od starego miasta do nowoczesnej dzielnicy bankowej.

Frankfurt wyjazdy, wycieczki, sport event
 
Zwiedzenie Frankfurtu pieszo, 2 godziny wycieczki z przewodnikiem. Zwiedzisz najbardziej interesujące miejsca miasta, w tym centrum starego miasta Romerberg, dzielnice bankową i wiele więcej. Droga z brukowanych placów i uliczek do nowoczesnych wieżowców.
Wizyta zakończy się na platformie widokowej Main Tower oferując niezwykły widok! (Uwaga: Platforma może być zamknięta z powodów złych warunków pogodowych. W tym wypadku, zamienimy to na wizytę w domu Goethe’go) 
 
Cena wycieczki: 12€ , Język: angielski
Uwaga: Proszę zebrać swoje bilety na Men Tower, gdzie jest w wliczony spacer po mieście, przed rozpoczęciem wycieczki w miejscu zbiórki, pokazując wydrukowany bilet wycieczki/bon naszemu pracownikowi. Miejsce zbiórki: Tourist Information Römer, Römerberg 27, 60311 Frankfurt am Main. Czas rozpoczęcia: 14:30, Czas trwania: 2 godziny

4 - Frankfurt, panoramiczny rejs w dwie strony, Mainhattan od strony rzeki!

Frankfurt wyjazdy, wycieczki, sport event

 
Frankfurt proponujemy poznać miasto w atrakcyjny sposób z rejsem po Menie na pokładzie statku. Piękne widoki miasta od strony rzeki to niezwykła atrakcja. W trakcie rejsu zobaczymy z horyzontu rzeki; Romeru, Muzeum Embankment i Kościoła Św. Pawła, … i więcej  podczas 1-godzinnego panoramicznego rejsu, do dyspozycji słuchawki i komentarze o przeszłości, teraźniejszości i przyszłości miasta nad rzeką Men. Rejs we Frankfurcie jest idealnym punktem startu dla odwiedzających będących pierwszy raz w Frankfurcie, a dla znawców miasta jest to odświeżająca alternatywa z wieloma zaskakującymi widokami na miasto.

Panoramiczne rejsy we Frankfurcie:
  kwiecień - październik, - Codziennie do 6 rejsów, wypłynięcia: - 10:30, 12:00, 13:30, 15:00, 16:30, 18:00
- 1-godzinny panoramiczny rejs, - będzie w słuchawkach wyjaśnienie widoków
- cena: 10 € osoba dorosła / 6€ dziecko, - Bilet rodzinny(2dorosłych & 2dzieci) €26

5 - wycieczka autobusowa po Frankfurcie, wsiadasz i wysiadasz gdzie chcesz! 

Frankfurt wyjazdy, wycieczki, sport event


Autobus odjeżdża co 20-30 minut spod Katedry Św. Pawła/ Roemer 
Typy wycieczek autobusowych: -SKYLINE TOUR - 20€
16 przystanków, Czas trwania to 2godziny, 1 osoba dorosła, -EXPRESS TOUR - 17€
13 przystanków, Czas trwania to 1godzina, 1 osoba dorosła, opcja.
wsiadasz i wysiadasz; Hop On-Hop Off. Możesz w dowolnym momencie wsiąść do naszego autobusu na dowolnej stacji. W ten sposób można indywidualnie zaplanować zwiedzanie miasta, autobus co 20-30 minut od 10:00 do 17:00 na każdym przystanku co 20-30 minut jest autobus. W ten sposób nie będziesz musiał długo czekać na kolejny autobus.

Atrakcyjne wydarzenie we Frankfurcie
Frankfurt IAA Moto Show odbywa się zazwyczaj we wrześniu.
Prezentuje najnowsze trendy w motoryzacji. Wystawa pokauje dużą liczbę premier światowych i wcześniej niepokazywanych nowości ze świata motoryzacji! Jazdy testowe, tor przeszkód (dalej „Parcours”), specjalne pokazy, sympozja i kongresy. Wielu znanych kierowców wyścigowych i innych ważnych osobistości odwiedza stoiska wystawców. Ponadto wystawcy oferujący; tuning, narzędzia, warsztaty,  przyczepy samochodowe, samochody kempingowe, części i akcesoria do pielęgnacji & konserwacji, nawigacja, oraz wiele innych.

Moto Show Frankfurt wyjazdy BP Gryf


Niemcy uwielbiają huczne imprezy publiczne, a ich festiwale piwne i winne są zawsze widowiskowe.
Frankfurt Rheingau Festival
Co roku we wrześniu Festiwal Frankfurt Rheingau przyciąga miłośników wina z aż 600 gatunkami wina w ciągu dziesięciu dni! Podróżni mogą wybierać spośród czerwonych, białych, musujących, o smaku owocowym, lekkich lub mocnych win - możliwości są prawie nieograniczone. Najbardziej popularnym z nich jest Riesling. Festiwal odbywa się w ekskluzywnym centrum handlowym i handlowym Freßgass we Frankfurcie , zwiększając iloraz splendoru tego festiwalu. Stoiska z jedzeniem sprzedające pyszne jedzenie są specjalnie przygotowane na festiwal.
 
Obszary winne koło Frankfurtu.
Rheingau: zaledwie 30 minut od lotniska we Frankfurcie, Rheingau, nad Renem, ma więcej zamków, klasztorów i winnic niż jedna osoba mogła odwiedzić w jednej podróży. Centrum tego obszaru, Wiesbaden, jest idealnym miejscem do znalezienia dobrego hotelu i wynajęcia samochodu.
Można zanurzyć się w wyśmienitych potrawach w Schloss Vollrads lub Schloss Johannisberg, które są również podawane w winiarniach. Można udać się do Kloster Eberbach lub Schloss Schönborn na arystokratyczną i kościelną historię Riesling. Miejscowości Eltville, Lorch i Rüdesheim znajdują się również wysoko na liście uroczych małych miasteczek, w których można spacerować i napić się wina. Opactwo benedyktynów w St. Hildegard to wyjątkowa przyjemność.
 
Rheinhessen: po drugiej stronie Renu od Rüdesheim znajduje się miasto Bingen, (60 km. od Frankfurtu) oficjalnie w regionie Rhinehessen, największe w Niemczech pod względem produkowanych butelek z winem. W większości jest to wino stołowe, ale na takich imprezach jak Winzerfest, 11-dniowy festiwal wina, który odbywa się co roku w pierwszych dwóch tygodniach września, ponad 40 producentów specjalistycznych zaoferuje swoje najlepsze butelki.
Rheinhessen jest miejscem, gdzie można zostawić Rieslinga na uboczu i zakosztować kilka łyków Liebfraumilch, białej i jasnej czerwieni z winogron Dornfelder. Warto zwrócić uwagę na Weingut Hemmes i Weingut Peter Ewen, najlepsze produkty w okolicy.
 

 
Bardzo tanie propozycje w największym na świecie serwisie wynajmu samochodów, znajdź ofertę, porównaj i oszczędzaj! Najszybciej i najprościej - anuluj lub zmień swoją rezerwację online.  ...zobacz ofertę
 
wynajem samochodów rent a car

 

 

Komunikat 2021 na start

       Sezon wakacje, wyjazdy, wycieczki, eventy lato 2021 wystartował.

Na lato 2021 wyjazdy, bezpieczne


   Wyjazdy na letnie wakacje 2021. Zapraszamy do kontaktów BP Gryf.

 
Piłkarskie ligi EUROPY już z KIBICAMI, startują, mamy pierwsze opcje na sezon 2021 - 22.
Jedziemy na mecze piłkarskie z biletami.
Sezon 2021-22; Anglia Premier League & niebawem więcej ...
 
Wyjazdy na mecze piłkarskie EUROPA i TOP kluby z biletem na sezon 2021 - 22 roku
 
 
 
 
 
 
 
Włochy lato - losowo wybrane oferty, regiony i hotele przy plaży. DOSTĘPNE już po covid-19
 
 
 • Villa Elisabeth

  Apartamentach dla 3-7 osób, ok. 850 m od plaży, basen
 • Apartamenty Casa Rosalba

  Apartamenty blisko centrum miasta i wyciągów.
 • Hotel Margherita

  Świetne położenie we wschodniej części Livigno, 35 km od Bormio.
 • Puerto do Sol

  Apartamenty dla 3-5 osób ok. 150 m od plaży. Apartamenty z tarasem
 •  
 • Residence Park

  Apartamenty dla 3 osób, 350 m od morza i niedaleko od centrum Lignano Sabbiadoro.
 • La Meridiana

  Apartamenty dla 4 osób w Lignano, 50 m od morza i 200 m od centrum miasta.
 • Apartamenty Roulette

  Różne lokalizacje ze świetnymi położeniami w odległości ok. 50-300 m od wyciągów narciarskich.
 •  
 
 
 
 
 
Covid-19 a turystyka lato 2021
Dobrze wiedzieć, opinie, uwagi i bieżące statystyki.

Wyjazdy na LATO 2021 bez problemów mogą być z "paszportem covidowym" szczepimy się !!!
 
 
Kostiumy, sprzęt plażowy i sportowy na lato.
Dobry sklep otwarty, zaprasza BP Gryf, obiecaliśmy promocje jak ruszy turystyka i są kostium kąpielowy GRATIS! obiekty 4* w Bibione, Sardynii, & w przygotowaniu