Biuro organizuje wyjazdy turystyczne & wyjątkowe eventy od 1994 r.
   Dbamy o jakość, bo ilość przychodzi każdego roku jak w turystyce i gospodarce.

 

32 206 96 05

32 253 05 37
pon-pt: 9-17, sob: 10-13
 
Oferty dnia
 
 
BP Gryf adres centrum miasta

   Katowice ul. Opolska 17,
   tel. 32 206 9605, 32 253 0537
   telefon kom. 509 377 825
   kontakty i zobacz dojazd

 
Wakacje wyloty z Niemiec
blog.gryftravel.pl
 
 
Czeskie zamki wycieczki

Czeskie zamki wycieczki

Wycieczka czeskie zamki, zwiedzanie m.in.: Hluboka nad Wełtawą, Zamek Orlik, rejs po Zalewie Orlickim, Krumlov, Telcz.
 
Czeskie Zamki

Czeskie Zamki

Wycieczka czeskie zamki na 4 dni

Wycieczka do Czech na czeskie zamki. Zwiedzanie m.in.: Hluboka nad Wełtawą, Zamek Orlik, rejs po Zalewie Orlickim, Czeski Krumlov, Telcz, Jindrichuv Hradec, Trebon.

Planujesz wycieczkę do Czech, prawdopodobnie podekscytujesz się historią i architekturą stolicy czyli Pragi. Powieściopisarz Franz Kafka powiedział kiedyś: „Praga nigdy nie pozwala ci odejść”. Turyści, którzy odrywają się od Pragi, zobaczą dużo więcej i coś innego tak blisko Polski. Nasz sąsiad Czechy posiada ponad 200 pięknych odnowionych zamków i pałaców z których większość nie znajduje się w Pradze. Przygoda i przyroda czeka na Ciebie we wszystkich najlepszych zamkach i pałacach w Czechach.

Bardo atrakcyjny program i miejsca, polecamy.


 

Czeskie zamki i wycieczki, terminy wyjazdów w roku 2020 i 2021
więcej opisów na dole artykułu.

 
1.dzień – wyjazd z Katowic, pozostałe miasta zgodnie z rozkładem. Przejazd do miejscowości Telcz zaliczanej do najpiękniejszych miast renesansowych Europy, zwiedzanie wnętrz Zamku (150 CZK), spacer po starym mieście, czas wolny. Przejazd do hotelu w okolicy Taboru, zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.
 
2.dzień – Śniadanie, wyjazd do miejscowości Jindrichuv Hradec, zwiedzanie pawilonu muzycznego i czarnej kuchni (70 CZK). Następnie spacer po mieście, zwiedzanie m.in.: muzeum w którym znajduje się największa na świecie ruchoma szopka (60 CZK), czas wolny. Przejazd do miejscowości Trzeboń, zwiedzanie zamku (120 CZK), spacer po starym mieście, czas wolny. Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.
 
3.dzień – Śniadanie, wyjazd do miejscowości Hluboka nad Wełtawą – zwiedzanie zamku Schwarzenbergów (270 CZK) zwanego „Czeskim Windsorem”. Przejazd do Krumlowa - miasta wpisanego na listę światowego dziedzictwa Unesco. Zwiedzanie starego miasta m.in.: Ratusz, Kościół Św. Wita oraz renesansowy Zamek (180 CZK), spacer po ogrodach, czas wolny. Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.
 
4.dzień – Śniadanie, wykwaterowanie z hotelu. Wyjazd do renesansowego zamku Orlik nad Wełtawą – zwiedzanie barokowych i rokokowych wnętrz (160 CZK) oraz rejs po zalewie orlickim (270 CZK). Wyjazd do Polski około południa. Powrót na miejsca wyjazdów w godzinach wieczornych.
 
Ww. program jest ramowy i może ulec zmianie kolejność zwiedzania w zależności od warunków atmosferycznych i godzin otwarcia zwiedzanych obiektów.
 
 
Informujemy, że na trasie Gliwice – Bielsko, Kraków – Bielsko oraz Żory - Cieszyn przejazd może być realizowany innymi środkami transportu. W Bielsku-Białej lub w Cieszynie istnieje możliwość przesiadki.

Ceny w PLN za osobę w pokoju dla 2 osób

Terminy 2020

Cena

16.07-19.07

729 zł

06.08-09.08

729 zł

27.08-30.08

729 złCena od osoby w pokoju dla 2 osób

Terminy 2021

Cena od osoby

13.05 - 16.05

769 zł

03.06 - 06.06

799 zł


Cena zawiera:
- przejazd autokarem (WC, klimatyzacja, barek, DVD)
- 3 noclegi ze śniadaniami w hotelu **/*** w okolicy Taboru (pok. 2, 3 os. z łazienkami)
- 3 obiadokolacje, napoje do obiadokolacji płatne we własnym zakresie
- opieka pilota, zwiedzanie miast z pilotem
- ubezpieczenie KL (obejmuje również choroby przewlekłe), NNW, bagaż
 
Cena nie zawiera:
Koszty wstępów uczestnicy pokrywają we własnym zakresie. Podane w programie ceny są orientacyjne. Na wstępy należy przeznaczyć ok. 1.280 CZK

Miasto

Miejsce

Godzina

Gliwice

Pl. Piastów obok sklepu "PIAST"

05:55

Zabrze

Parking obok C.H. "KAUFLAND" ul. Korfantego 5

06:10

Bytom

Pl. Wolskiego za stacją paliw "ORLEN"

06:30

Katowice

C.H. "BELG" ul. Przemysłowa 3/stacja "SHELL"

07:05

Tychy

Stacja paliw "ORLEN" ul. Beskidzka 60

07:30

Pszczyna

Przystanek autobusowy obok sklepu "ALDI" ul. Broniewskiego 1

07:50

Czechowice-Dziedzice

Stacja paliw "LUKOIL" ul. Węglowa 15 przy DK1

08:00

Kraków

ul. Kałuży za hotelem "CRACOVIA"

06:00

Kalwaria Zebrzydowska

Dw. PKS

06:40

Wadowice

Dw. PKP

06:55

Andrychów

Zatoczka przy WSW Andoria

07:15

Kęty

Dw. PKS

07:30

Bielsko-Biała

Dw. PKS (dolny plac)

08:30

Żory

Centrum Przesiadkowe przy ul. Męczenników Oświęcimskich

07:00

Rybnik

Stacja "BP" obok McDoland's ul. Budowlanych 4

07:25

Wodzisław Śląski

Stacja paliw "CIRCLE K" przy McDonald's ul. Jastrzębska 2

07:50

Jastrzębie Zdrój

Dworzec PKM Arki Bożka ul. Podhalańska

08:25

Skoczów

Stare targowisko przy Dw. PKS

08:50

Cieszyn

Hotel "GRANICZNY" ul. Graniczna 46

09:15

Trasa w Czechach


Dla grup realizujemy modyfikacje do uzgodnienia i dowolne terminy.
Zaprasza BP Gryf.


Zamek Hluboká nad Vltavou to neogotycka perła południowych Czech i cel wycieczek po południowych Czechach dla miłośników historii, niepoprawnych romantyków, czy wreszcie - fanów sportu. Zamek swoją atrakcyjność zawdzięcza rodowi Schwarzenbergów i często mówi się o nim jako o najpiękniejszym czeskim zamku. Kawałek Anglii Windsorów w sercu Czech to bajkowy zamek Hluboká. Na początku zamek Hluboká powstał jako zamek strażniczy, który w połowie XIII wieku kazali postawić czescy królowie. Dzisiaj zobaczymy bajkowy zamek Hluboká w obecnym kształcie z XIX wieku po przebudowie w stylu neogotyckim oraz rozległy park krajobrazowy.  W zamku znajduje się 140 sal i 11 wież, co umożliwia zwiedzanie w kilku wariantach. Podczas zwiedzania można zajrzeć do prywatnych pokojów i pełnych przepychu sal reprezentacyjnych z rzeźbioną okładziną ścian, kasetonami na stropach, eleganckimi meblami, kryształowymi żyrandolami i bogatymi zbiorami obrazów, srebra, porcelany i gobelinów. Można również wejść na wieżę widokową i zajrzeć do zamkowej kuchni, gdzie zachowało się całe mnóstwo sprzętów kuchennych z przełomu XIX i XX wieku. W zamkowej ujeżdżalni można obejrzeć ekspozycję  gotyku i holenderskich mistrzów ze zbiorów galerii Aleša.

Organizator wyjazdów do Czech, zaprasza.


Telcz, Telč trudno jest wyobrazić sobie bardziej bajkowe miasto niż Telcz. Rynek, który wygląda jak z bajki Hansa Christiana Andersena, romantyczny zamek i przezroczyste stawy okalające miasto. Telcz jest doskonalszym przykładem włoskiego renesansu,  miastem z pięknym rynkiem, jest częścią światowego dziedzictwa UNESCO. Podczas zwiedzania Telcza zobaczymy zamek, należącego do morawskich klejnotów architektury renesansu. Wpływ na przebudowę zamku gotyckiego na renesansową siedzibę miał przede wszystkim Zachariasz z Hradca. W Złotej Sali można podziwiać podobizny przodków Zachariasza i cenne rzeźby w kasetonach na suficie. Sala Rycerska i Afrykańska zainteresuje przede wszystkim dzieci, które oglądać tam będą kuriozalne trofea. W ramach zwiedzania należy również zajrzeć do pokojów ostatnich mieszkańców zamku, biblioteki, łazienki lub szatni ze zbiorem historycznych ubrań i akcesoriów.

Organizator wyjazdów do Czech, zaprasza.

Romantyczny zamek Orlík, warto zwiedzić główną wieżę, która kiedyś chroniła zamek przed atakami najeźdźców oraz stary dziedziniec zamkowy z bramą i basztą, najlepiej zachowaną część obiektu. W czasie zwiedzania można zobaczyć do kuchni zamkowej zrekonstruowano piec chlebowy. W XVI wieku w części północnej kompleksu zbudowano pałac renesansowy z bastionem. Do dziś zachowały się mury zewnętrzne z otworami okiennymi, strzelniczymi. Zapora Orlík i rejsy wycieczkowe, sama zapora największa w Czechach pod względem ilości magazynowanej wody, stanowi jeden z elementów Kaskady Wełtawskiej. Ponad wodą prowadzą dwa główne mosty; Podolský i Žďákovský.

Organizator wyjazdów do Czech, zaprasza.

Czeski Krumlov to perła wśród zabytków UNESCO (Český Krumlov), każdego przykuwa monumentalna panorama zamku górującego nad malowniczą renesansową architekturą miasteczka leżącego u jego stóp. Spacer historycznym centrum miasta o średniowiecznym charakterze rozwieje wszelkie wątpliwości, dlaczego  Krumlov został wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Tuż za zamkową bramą znajduje się świat starych eleganckich budynków i przestronnych dziedzińców. Koniecznie trzeba zobaczyć niedźwiedzie mieszkające w fosie zamku, które stanowią jeden ze znaków rozpoznawczych miasta. W zamku wytyczono kilka tras zwiedzania, w ramach których można zapoznać się z życiem byłej arystokracji i obejrzeć wspaniale zdobioną salę balową czy rzadko spotykany teatr barokowy.

Krumlov wycieczka i atrakcyjny program i miejsca, polecamy.
 

 
Nowy Rok w Pradze

Nowy Rok w Pradze

Praga obchody Nowego Roku, Sylwester, wydarzenia i propozycje od BP Gryf.
 
Jeżeli jesteś na przełomie roku w Pradze 31/12 - 01/01, a masz  w zasięgu wzroku Rynek Starego Miasta, Plac Wacława czy Most Karola będziesz pamiętać tą nocy przez resztę swojego życia. Im wcześniej zarezerwujesz swój wyjazd to wtedy większa szansa, że będziesz w stanie utrzymać się centralnie do głównych Noworoczych wydarzeń w Pradze.

wyjazdy na sylwester Nowy Rok do Pragi
 
Nowy Rok w Pradze jest bardzo popularny, doceniają to turyści z całego świata.
Wszystkie hotele mają opcje Nowego Roku jako szczytowy sezon, bardzo często akceptują Rezerwacje z minimum 3 noclegi. Do Pragi na zabawy Sylwestrowe, powitanie Nowego Roku przyjeżdżają turyści z całego świata, bo to stolica i miasto kosmopolityczne! ugości,  akceptuje każdego turystę. Miasto otwarte dla Turystyki, bez ksenofobii.
 
Nasze propozycje wyjazdów „Sylwestrowych” do bliskiej Pragi budujemy na naszym doświadczeniu od 1994 roku, oraz sprawdzonych lokalnych partnerach! .Poniżej kilka przykładów.
 
Opcja A: Folklore Garden - pobyt Sylwestrowy w Pradze i kolacja w tawernie, centrum:

wyjazdy do Pragi BP Gryf
 
Cena od osoby / pokój dla 2 osób, bogaty pakiet świadczeń! / ograniczona ilość /
 
Cena zawiera: 3 noclegi w hotelu ze śniadaniem 29.12 - 01.01
- kolacja i zabawa Noworoczna w tym bogate menu! oraz pobyt w hotel 4*:
 
1. opcja / Old Town Prague  Hotel M Gallery by Sofitel 4* : 1320 zł
2. opcja / Novotel Praha Wenceslas Square 4* : 1200 zł
3. opcja / Rezidence Emmy 4* : 960 zł
 
Transfery z hotelu do restauracji Zabawa Noworoczna - hotel, na zamówienie, dopłata ok. 100 zł.
Dodatkowe atrakcje, zwiedzanie i bilety wstępu do uzgodnienia.

Pobyt Sylwestrowy w Pradze inne propozycje:

Nowy Rok w Pradze atrakcyjne wyjazdy i TOP oferty


Hotel 4* oraz 3 noclegi oraz New Year’s Eve party U Fleku
1. opcja / Old Town Prague  Hotel M Gallery by Sofitel 4* : 1350 zł
2. opcja / Novotel Praha Wenceslas Square 4* : 1215 zł
3. opcja / Rezidence Emmy 4* : 990 zł

Transfery z hotelu do restauracji na zabawę noworoczna - hotel, na zamówienie, dopłata ok. 100 zł. Dodatkowe atrakcje, zwiedzanie i bilety wstępu do uzgodnienia.

Hotel Olympik Tristar 3* , 3 noclegi, z kolacją noworoczną w hotelu w formie bufetu: 730 zł

Dużo innych propozycji, MY pracujemy dla Ciebie, ale tylko poważne zapytania na dodatkowe opcje.
Hotel 3 noclegi oraz  New Year's Eve U Kalicha, na zapytanie, ceny pakietów zbliżone jak U Fleku.
Hotel 3 noclegi oraz New Year’s Eve Gala Concert & dinner"

Praga wraca do życia w 2020 roku jako jedno z pierwszych miast w Europie! Zdjęcia na koniec czerwca, trudnego dla nas wszystkich 2020 roku.

Organizator wyjazdów do Pragi.

 
Formularz kontaktowy
 
 
 
 
 
 
 
 

Pola oznaczone gwiazdką (*) są obowiązkowe

W ciągu 24 godzin lub wcześniej, postaramy się wysłać propozycje, lub zadać dodatkowe pytanie uzupełniające. Prosimy pamiętać im więcej, im bardziej szczegółowe będzie zapytanie ułatwi nam i przyspieszy opracowanie oferty zgodnej z oczekiwaniami, udzielenie odpowiedzi.

 
 
 
Komunikat BP Gryf funkcjonowanie biura

 Informujemy, COVID-19 oraz urzędowe obostrzenia od połowy marca 2020, wprowadziły nam zmiany w funkcjonowaniu firm i życia. Pełnimy dyżury od pn-pt w godzinach 10:00 do 14:00. Mamy styczeń 2021 roku, funkcjonujemy. Prosimy pisać na e-maile. Za utrudnienia przepraszamy, BP GRYF / tel. awaryjny 509 377 825.

Wyjazdy narciarskie, bezpieczne już po VOVID-19


Zima i wyjazdy narciarskie to nasza dobra oferta od wielu lat! Aktualizujemy cenniki na zimowy sezon 2021.
Włochy i Austria, ciągłe zmiany związane z covid-19. [ zobacz dobry artykułZapraszamy do kontaktów BP Gryf.
Nasz dedykowany BLOG , dobre informacje. Facebook dla narciarzy zobacz [ zobacz info

 
ZIMA wyjazdy na narty i po zdrowie, baseny termalne, blisko Polski, dobre oferty.
Wyjazdy na narty oraz baseny termalne dobre opcje na LATO i zimę dla narciarzy
 
 
 
Kiedy pojedziemy na dobry mecz! w 2021 roku.
Jedziemy na mecze piłkarskie z biletami.
Dobre pytanie kiedy? będą mecze w 2021 roku. Ligi europejskie i udział kibiców w ograniczonej ilości, czekamy na dobre wieści!
 
Wyjazdy na mecze piłkarskie EUROPA i kluby z biletem. Powoli wracamy, nowy sezon 2020-21
 
 
 
 
 
 
 
Covid-19 a turystyka, opinie, statystyki i wyjazdy na narty w sezonie 2020-21 roku.
Dobrze wiedzieć, opinie, uwagi i bieżące statystyki.
Trudno być ciągle poprawnym widząc nieracjonalne, nieadekwatne, nielogiczne decyzje?
Dla narciarzy analiza regionów narciarskich, online pod kontem covid-19. Zobacz dobre informacje.
 
Włochy zima narty losowe oferty z wybranych obszarów narciarskich 2020-21 już jest w uzupełniamy!
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Słowacja na narty to dobre rozwiązanie, blisko, tanio i bezpiecznie. Dobre warunki narciarskie.
Dobre warunki narciarskie i niskie ceny.
Dlaczego warto pojechać na narty w sezonie 2020 - 21 na Słowacje? [ zobacz oferty ] najtańsza na rynku.